ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

১২-১৮ ডিচেম্বৰলৈকে চাওক আপোনাৰ সপ্তাহটোৰ ৰাশিফল

মেষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো মেষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক উত্থানশীল সপ্তাহ হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত আকাংক্ষিত সফলতাৰ সম্পূৰ্ণ সম্ভাৱনা থাকিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে সন্তানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান মনোৰম খবৰ থাকিব পাৰে। জীৱিকাৰ দিশত কৰা প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। পৰিয়ালত কিছুমান ধৰ্মীয় শুভ কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ বাবে যোগ থাকিব।

স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰতো এই সপ্তাহটো আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। আদালতৰ গোচৰৰ ৰায় আপোনাৰ পক্ষত আহিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক বিষয়ত পৰিকল্পিতভাৱে কাম কৰাটো লাভজনক হ’ব। প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্কক বিবাহলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

পৰিয়ালৰ সৈতে ভাল সময় কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে সময়টো ভাল।

বৃষ ৰাশি- বৃষ ৰাশি লোক সকলৰ এই সপ্তাহ মিশ্ৰিত প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহটোৰ দ্বিতীয়াৰ্ধ প্ৰথমাৰ্ধতকৈ ভাল হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কৰ্মস্থানত বোজা থাকিব পাৰে। আপোনাৰ উচ্চাকাংক্ষা নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু আপুনি যি দায়িত্ব পায়, সেয়া ভালদৰে কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। আঁচনি বা ব্যৱসায় আদিত মূলধন বিনিয়োগ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হ’ব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ সহায়ত আপুনি পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াবলৈ সক্ষম হ’ব। অৱশ্যে ঘৰৰ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব। বিপৰীত লিংগৰ প্ৰতি আকৰ্ষণ বৃদ্ধি হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। বৈবাহিক জীৱনত কাজিয়া হ’ব পাৰে। মহিলাসকলে ধৰ্মীয় কামত অধিক সময় পাব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে জীৱনত নতুন সুযোগ আনিব। যদি আপুনি জীৱিকাৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰি আছে, আপোনাৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিব পাৰিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত পদোন্নতি বা বিভাগ বা স্থান পৰিৱৰ্তনত সংযোজন হ’ব।

কৰ্মক্ষেত্ৰত পৰিকল্পিতভাৱে কাম কৰিলে আপোনাক সময়মতে আপোনাৰ লক্ষ্য পূৰণ কৰাত সহায় কৰিব। যদি আপুনি ভূমি, ভৱন বিক্ৰী আৰু ক্ৰয় আদিৰ ওপৰত ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, বন্ধু বা শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’বলৈ নাপাহৰিব। বিশেষকৈ বিদেশত কাম কৰা সকলে এই সপ্তাহত লাভান্বিত হ’ব পাৰে।

এগৰাকী মহিলা বন্ধুৰ সহায়ত উপাৰ্জনৰ অতিৰিক্ত উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব। অৱশ্যে আপুনি সময় নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব লাগিব আৰু ইয়াৰ বাবে আগবাঢ়ি যাব লাগিব।

প্ৰেম সম্পৰ্কৰ ওপৰত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব। ইজনে সিজনক বুজিবলৈ বহুতো সুযোগ থাকিব। পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অতি শুভ প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে পৰিয়াল বা সম্পত্তিৰ সমস্যা সমাধান হ’লে আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব। আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে সমৰ্থন পাব। আপুনি এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে এটা আঁচনিত কৰা বিনিয়োগৰ সুবিধা পাব পাৰে। খুচুৰা ব্যৱসায়ীসকলৰ পাইকাৰী বিক্ৰেতাতকৈ সময় ভাল।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিয়ালৰ সৈতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। আপুনি এটা মাংগলিক অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি এজন পুৰণি বন্ধু বা প্ৰিয়জনক লগ পাব। আপুনি সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত সুবিধাবোৰৰ বাবে বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন ব্যয় কৰিব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব। অৱশ্যে, প্ৰেম সংগীৰ জীৱনত অত্যাধিক হস্তক্ষেপ পৰিহাৰ কৰিব। বৈবাহিক জীৱনত পত্নী আপোনাৰ সৈতে ছাঁৰ দৰে হ’ব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

সিংহ ৰাশি- সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ মনৰ সৈতে তেওঁলোকৰ হৃদয়ৰ সৈতে কাম কৰিব লাগিব। আৱেগৰ দ্বাৰা আঁতৰি গৈ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

কামৰ ক্ষেত্ৰত সংগ্ৰাম কৰাৰ পিছত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। অৱশ্যে, আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু বিবেকেৰে সকলো পৰিস্থিতি অতিক্ৰম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। লুকাই থকা শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব। তেওঁলোকে আপোনাৰ কামত বাধা দিব পাৰে।

আপোনাৰ পৰিকল্পনাবোৰ সম্পূৰ্ণ কৰাৰ আগতে প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত পৰিস্থিতিবোৰ আপোনাৰ বাবে অনুকূল দেখা যাব। এই সময়ছোৱাত শাৰীৰিক সুখ বৃদ্ধি হ’ব। অৱশ্যে, ধনৰ লাভ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ অলপ বেছি খৰধৰ কৰিব লাগিব। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ অনুভূতিক উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব লাগিব।

প্ৰেম সংগীৰ ওপৰত আপোনাৰ আকাংক্ষা জাপি দিয়া পৰিহাৰ কৰিব। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ সৈতে আপুনি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ ভাল যত্ন ল’ব লাগিব, অন্যথা দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ এটা পুনৰাবৃত্তি হ’ব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো ব্যস্ততা আৰু উত্থান-পতনৰ এক দীঘলীয়া পথ হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সহকৰ্মীৰ সৈতে যোগাযোগ ৰাখিব লাগিব। এই সময়ত আপোনাৰ চিন্তাধাৰাত নেতিবাচকতা অনা পৰিহাৰ কৰিব।

অৰ্থনৈতিক বিষয় আদিত সাৱধানে মূলধন বিনিয়োগ কৰক। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এটা পাৰিবাৰিক বিষয় আলোচনা কৰা হ’ব। এই দিশত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা থাকিব। এজন জ্যেষ্ঠৰ পৰামৰ্শই ভূমি নিৰ্মাণ সম্পৰ্কীয় এটা ডাঙৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত লাভজনক হ’ব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে মন চিন্তিত হ’ব পাৰে। সন্তানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এটা ডাঙৰ চিন্তাও থাকিব। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় আনন্দ কৰি অতিবাহিত হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতাৰ বাবে অধিক শ্ৰমৰ প্ৰয়োজন হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সাৱধানে আগবাঢ়িব লাগিব, অন্যথা আপুনি ইয়াৰ বাবে পৰিশোধ কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত পাৰস্পৰিক প্ৰেম আৰু সম্প্ৰীতি থাকিব।

তুলা ৰাশি- তুলা ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত অধিক দৌৰাদৌৰি কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে। আৱেগিকভাৱে কৰা কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত নল’ব বা কাৰো সৈতে অত্যাধিক তৰ্ক নকৰিব। আপোনাৰ আচৰণ ইতিবাচক কৰিবলৈ আৰু কাৰোবাৰ দ্বাৰা বিপথে পৰিচালিত হোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ আপোনাৰ যথাসাধ্য চেষ্টা কৰক। আপুনি এই সপ্তাহত অৰ্থনৈতিক বিষয়ত অধিক সতৰ্ক হ’ব লাগিব।

সপ্তাহৰ মাজভাগত ঘৰ মেৰামতি কৰাৰ বাবে পকেটতকৈ অধিক টকা খৰচ হ’ব পাৰে। এনে পৰিস্থিতিত ঋণ ল’বলৈ ধন আহিব পাৰে। প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সোমাওক আৰু অত্যাধিক বিশ্বাস কৰা পৰিহাৰ কৰক। নতুন সম্পৰ্ক গঢ়াৰ সময়ত পুৰণি বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব, অন্যথা আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

সন্তানৰ সৈতে সম্পৰ্কিত কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ উদ্বেগ উত্থাপন কৰা হ’ব। সুখী বিবাহিত জীৱনৰ বাবে পত্নীৰ সৈতে উন্নত সমন্বয়ৰ প্ৰয়োজন হ’ব। স্বাস্থ্যৰ দিশৰ পৰা আপুনি আপোনাৰ পেটৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগিব। এই ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ আহাৰত বিশেষ যত্ন ল’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে কিছু প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব। এনে পৰিস্থিতিত আপুনি ঘৰ আৰু বাহিৰৰ লোকসকলৰ সৈতে তাল মিলাব লাগিব। ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লওঁতে খৰখেদা নকৰিব আৰু এজন জ্যেষ্ঠৰ পৰামৰ্শ ল’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত পৰিয়ালৰ সদস্য এজনৰ সৈতে কিবা এটাক লৈ পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে মিলা-মিছা নকৰে, তেন্তে মনটো অলপ দুখী হ’ব।

কামৰ ক্ষেত্ৰত যিকোনো ক্ষেত্ৰত বিৰোধীসকলক তেওঁলোকৰ দুৰ্বলতা জনাব নিদিব, অন্যথা তেওঁলোকে ইয়াৰ অযথা সুবিধা ল’ব পাৰে। দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। অৱশ্যে ভ্ৰমণ কৰোতে সামগ্ৰী আৰু স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দিয়াৰ প্ৰয়োজন হ’ব। কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰাহে প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকাসকলে সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ ফলত কিছুমান ভুল বুজাবুজি হ’ব পাৰে। যিটো বিতৰ্কৰ পৰিৱৰ্তে আলোচনাৰ পৰা আঁতৰাব লাগিব। পতি/পত্নীৰ অনুভূতি আৰু প্ৰয়োজনীয়তা উপেক্ষা কৰা পৰিহাৰ কৰিব।

ধনু ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে ধনু ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে লাভালাভ লাভ কৰাৰ নতুন সুযোগ আনিব। এজন ভাল বন্ধুৰ সহায়ত, আপুনি এটা ডাঙৰ পৰিকল্পনাত কাম কৰাৰ সুযোগ পাব। কামৰ ক্ষেত্ৰত পদোন্নতিৰ সৈতে দায়িত্বও বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

এই সময়ছোৱাত সমাজত আপোনাৰ সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। আপুনি এটা শুভ অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব। অৰ্থনৈতিক বিষয়ত সতৰ্ক হৈ থাকিলে আকস্মিক লাভ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ থাকিব পাৰে। কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। যাত্ৰা মনোৰম আৰু লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। প্ৰেমসম্পৰ্কৰ ওপৰত পাৰস্পৰিক বিশ্বাস বৃদ্ধি হ’ব।

পিতৃ-মাতৃয়ে আপোনাৰ সম্পৰ্কৰ ওপৰত বিবাহৰ মোহৰ লগাব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে পৰ্যটনস্থলীলৈ যোৱাৰ বাবে আপোনাৰ এটা কাৰ্যসূচী থাকিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সকলো ধৰণৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিওৱাত সহায় কৰিব। অৱশ্যে আপুনি কামৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ কামৰ বিষয়ে অত্যন্ত সাৱধান হ’ব লাগিব আৰু কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে আপুনি ইতিবাচক ফলাফল পাব।

এই সপ্তাহত কাৰোবাক অতি সাৱধানে প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক, অন্যথা আপুনি পিছত ভুগিব লগা হ’ব পাৰে। আদালতৰ গোচৰবোৰ বাহিৰত নিষ্পত্তি কৰা হ’লে ভাল হ’ব। বিদেশত কাম কৰা সকলে লাভালাভৰ সুযোগ পাব পাৰে।

সপ্তাহটোৰ শেষত হঠাতে ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। তাৰ মাজতে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে মিলা-মিছা নকৰিলে মনটো অলপ দুখী হ’ব। কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত সচেতনভাৱে আগবাঢ়ি যাওক অন্যথা আপুনি সমস্যাত পৰিব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিশেষকৈ সকলোৰে আগত প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। পত্নীয়ে আগৰ দৰে একে সমৰ্থন লাভ কৰি থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁলোকৰ নিজৰ প্ৰচেষ্টাৰ জৰিয়তে সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰিব লাগিব। কামৰ ক্ষেত্ৰত বহুতো কাম থাকিব। আপোনাৰ কামবোৰ এই সপ্তাহত অলপ সংগ্ৰামৰ সৈতে সম্পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু সময়মতে হ’ব। অৱশ্যে, আপোনাৰ কাম সম্পূৰ্ণ নোহোৱালৈকে কাকো নক’ব।

পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে অধিক ইতিবাচক কথা বজাই ৰখাৰ প্ৰয়োজন আছে। যিকোনো ঘৰুৱা বিবাদ সমাধান কৰোতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতি আৰু প্ৰত্যাশা উপেক্ষা নকৰিব। আৰামৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বস্তুবোৰত টকা খৰচ কৰোতে আপোনাৰ পকেটৰ যত্ন ল’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত পৰিস্থিতি আপোনাৰ বাবে উপযুক্ত হ’ব। আপোনাৰ প্ৰেম সংগী আপোনাৰ জটিলতা সমাধানত যথেষ্ট সহায়ক হ’ব। স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত সম্পৰ্ক থাকিব। সপ্তাহটোৰ শেষৰফালে সন্তানৰ ফালৰ পৰা কিছুমান আনন্দদায়ক খবৰ থাকিব পাৰে।

মীন ৰাশি- মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো মনৰ পৰিপূৰ্ণতা হিচাপে প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে দীৰ্ঘদিন ধৰি লাগি থকা কামটো এজন নিৰ্দিষ্ট ব্যক্তিৰ সহায়ত সম্পূৰ্ণ কৰা হ’ব। আপুনি দীঘলীয়া দূৰত্বৰ যাত্ৰাত যোৱাৰ মুঠ যোগফল হ’ব। যাত্ৰাটো মনোৰম আৰু লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব।

পাইকাৰী বিক্ৰেতাসকলে আশা কৰা অনুসৰি লাভান্বিত হ’ব। ধনৰ লেনদেনত আপুনি অতি সাৱধান হ’ব লাগিব। ভূমি, ভৱনৰ ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীৰ পৰা লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। অৱশ্যে, পৰিয়ালৰ কিছুমান লোকৰ পৰা ডাঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ সময়ত বিৰোধিতাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে।

সামাজিক সন্মান বৃদ্ধি হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰি থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কিছুমান ভাল খবৰ পাব পাৰে।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ বাধাবোৰ আঁতৰ হ’ব আৰু প্ৰেম সংগীৰ সৈতে বিশ্বাস আৰু সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি পাব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

Related Articles

Back to top button