ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ সপ্তাহটোৰ ৰাশিফল

সাপ্তাহিক ৰাশিফলঃ ৩-৯ জানুৱাৰী

মেষ ৰাশি- মেষ ৰাশিৰ লোকসকলে সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে তেওঁলোকৰ কামত সফল হ’বলৈ অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। ব্যস্ত কামৰ বাবে আপুনি পৰিয়ালৰ বাবে কম সময় উলিয়াব পাৰিব। পাৰিবাৰিক বিবাদ সমাধান কৰোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতিৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব।

বিবাদ সমাধান কৰাত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ ভূমিকা গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰমাণিত হ’ব। সপ্তাহৰ মাজভাগত কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। যাত্ৰা মনোৰম আৰু লাভজনক প্ৰমাণিত হ’ব। চাকৰিৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰা লোকসকলে অলপ অপেক্ষা কৰিব লাগিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত এক সচেতন পদক্ষেপ লওক। আপোনাৰ বৈবাহিক জীৱন সুখী কৰিবলৈ আপোনাৰ পত্নীৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব।

বৃষ ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃষ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে সুখ আৰু সৌভাগ্যৰ সপ্তাহ। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে প্ৰিয়জন ঘৰলৈ আহিলে ঘৰত সুখৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ’ব। আপুনি বনভোজ আদিৰ বাবে আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সৈতে অলপ দূৰত্ব ভ্ৰমণ কৰিব পাৰে। চাকৰিয়াল সকলক কামৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ কৃতিত্বৰ বাবে সন্মানিত কৰিব। উপাৰ্জনৰ নতুন উৎস সৃষ্টি কৰা হ’ব। অৱশ্যে সুবিধাৰ বাবেও ধন ব্যয় কৰা হ’ব।

মহিলাসকলে ধৰ্ম, দান আদিত যথেষ্ট ব্যস্ত থাকিব। যুৱকসকলৰ বেছিভাগ সময় ধেমালিত অতিবাহিত হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকাসকলে লক্ষ্যত উপনীত হ’বলৈ কঠোৰভাৱে মনোনিবেশ কৰিব লাগিব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী হ’ব আৰু বৈবাহিক জীৱন সুখী হৈ থাকিব। স্বাস্থ্যও স্বাভাৱিক হৈ থাকিব।

মিথুন ৰাশি- এই সপ্তাহটো মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এটা সাধাৰণ লাভ আৰু বিকাশৰ দিন হ’ব। নতুন নিযুক্তিৰ সুযোগ থাকিব। অৱশ্যে, এই সন্দৰ্ভত যিকোনো সিদ্ধান্ত লওতে, সাৱধানে চিন্তা কৰক। আপোনাৰ সপোনবোৰ পূৰণ কৰিবলৈ আপুনি আত্মীয় আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন পাব। আপোনাৰ বিৰোধীসকলেও আপোনাৰ সৈতে বন্ধুত্ব স্থাপন কৰিবলৈ আগ্ৰহী হ’ব।

তেওঁলোকে ব্যৱসায়ত পৰিকল্পিত ভাৱে কাম কৰি আকাংক্ষিত লাভালাভ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এক চিন্তা-চৰ্চা কৰা হ’ব। পৈতৃক সম্পত্তি বা ভূমি, ভৱনৰ সমস্যা সমাধান কৰোঁতে আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ অনুভূতিৰ সম্পূৰ্ণ যত্ন ল’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত ইজনে সিজনৰ সৈতে সম্প্ৰীতি বৃদ্ধি পাব। প্ৰেম সংগীৰ সৈতে এটা আনন্দদায়ক সময় অতিবাহিত কৰক। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- এই সপ্তাহটো কৰ্কট ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এক প্ৰত্যাহ্বান হ’ব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কিবা এটাক লৈ ঘৰৰ লোকসকলৰ সৈতে মতবিৰোধ হ’ব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰিয়জনৰ সৈতে কথা পাতি থাকোঁতে আপোনাৰ কথা আৰু আচৰণ সঠিক ৰাখিব, অন্যথা আপুনি পিছত আপোনাৰ ভুলৰ বাবে অনুশোচনা কৰিব লগীয়া হ’ব পাৰে।

বিপথে পৰিচালিত হ’বলৈ বা আনক দেখুৱাবলৈ আপোনাৰ পকেটৰ পৰা অধিক ধন ব্যয় নকৰিব, অন্যথা আপুনি পিছত ধাৰ ল’ব লগীয়া হ’ব পাৰে। অৰ্থনৈতিক বিষয়ত জ্ঞানী সিদ্ধান্ত ল’ব।

প্ৰেম সম্পৰ্কত উদ্ভৱ হোৱা কিছুমান ভুল ধাৰণা আপোনাৰ বাবে ফান্দত পৰিণত হ’ব পাৰে। অৱশ্যে, কঠিন সময়ত পিতৃ-মাতৃ আৰু পত্নীৰ পৰা সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন থাকিব। খাদ্যৰ বিশেষ যত্ন ল’ব আৰু বাহিৰত বস্তু খোৱা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা পেটৰ সমস্যা উদ্ভৱ হ’ব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- এই সপ্তাহটো সিংহ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে স্বাভাৱিকতকৈ অধিক লাভজনক আৰু উত্থানশীল হ’ব। কোনো সুযোগ আপোনাৰ হাতৰ পৰা ওলাই যাবলৈ নিদিব। আপুনি আপোনাৰ বুদ্ধি আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ দ্বাৰা যিকোনো অসম্ভৱ কাম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। এই সপ্তাহটো অৰ্থনৈতিকভাৱে লাভজনক হ’ব। অৱশ্যে ধনৰ লেনদেনত অতি সাৱধান হ’ব। আপুনি এই সপ্তাহত ভূমি, ভৱন বা বাহনৰ ক্ৰয় আৰু বিক্ৰী সম্পৰ্কীয় এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে।

প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি কৰা সকলৰ বাবে সময় ভাল। আপোনাৰ হৃদয়েৰে প্ৰচেষ্টা কৰিলে আপুনি সফলতা লাভ কৰিব পাৰে।

আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ ওপৰত প্ৰেমসম্পৰ্কৰ যিকোনো খৰখেদা বা স্বেচ্ছাচাৰীতা পৰিহাৰ কৰিব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সৈতে হাঁহিৰ মুহূৰ্তবোৰ কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব।

কন্যা ৰাশি- কন্যা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে এই সপ্তাহটো সকলো ধৰণৰ বাধা আঁতৰাবলৈ কৰা প্ৰচেষ্টাত সমস্যা হ’ব পাৰে। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে এজন কাৰ্যকৰী ব্যক্তিৰ সহায়ত দীৰ্ঘদিন ধৰি ৰৈ থকা কাম এটা সম্পূৰ্ণ হোৱাত আপুনি স্বস্তিৰ নিশ্বাস পেলাব। কামৰ ক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীসকলৰ সৈতে উন্নত সমন্বয় থাকিব। জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠ দুয়োৰে পৰা সহযোগিতা থাকিব। এই সময়ছোৱাত ধৰ্মীয়-সামাজিক কাৰ্যকলাপত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ থাকিব।

সম্পদ, সন্মান আদি বৃদ্ধি হ’ব। পৈতৃক সম্পত্তি অধিগ্ৰহণ কৰা হ’ব। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত এই সপ্তাহটো এটা মনোৰম সপ্তাহ হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক গভীৰ হ’ব আৰু আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ সৈতে আপোনাৰ ভাল সময় অতিবাহিত কৰিব। বৈবাহিক জীৱন মধুৰ হৈ থাকিব। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে এটা সুখৰ মুহূৰ্ত কটোৱাৰ সুযোগ থাকিব। ভাতৃ-ভগ্নীৰ পৰা যিমান সম্ভৱ সিমান সমৰ্থন থাকিব।

তুলা ৰাশি- এই সপ্তাহটো তুলা ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে ইতিবাচক হ’ব। কামত নিশ্চিতভাৱে সফলতা আহিব আৰু লাভলৈ লৈ যাব। ঘৰত আৰু বাহিৰত সৰু সৰু কথা পৰিহাৰ কৰিব আৰু আপোনাৰ কাম কৰিবলৈ মানুহৰ সৈতে যোগ দিব।

আঁচনি এখনত ধন বিনিয়োগ কৰোঁতে আপুনি এজন শুভাকাংক্ষীৰ পৰামৰ্শ ল’ব লাগিব। সামগ্ৰিকভাৱে অৰ্থনৈতিক বিষয়ত সতৰ্কতাৰ যথেষ্ট প্ৰয়োজন হ’ব। পৰিয়ালত কিছুমান শুভ কাম থাকিব পাৰে।

প্ৰেমসম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ উন্নত সম্পৰ্ক বজাই ৰাখিব। পত্নীৰ সৈতে হঠাতে দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। মাতৃৰ স্বাস্থ্যক লৈ মনটো চিন্তিত হ’ব।

বৃশ্চিক ৰাশি- এই সপ্তাহটো বৃশ্চিক ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে অলপ খেলিমেলি হ’ব। এটা নিৰ্দিষ্ট কামত সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ আপুনি কঠোৰ সংগ্ৰাম কৰিব লগা হ’ব পাৰে। কামত গোপন শত্ৰুৰ পৰা সাৱধান হ’ব, কিয়নো তেওঁলোকে আপোনাৰ কামত বাধা দিবলৈ কাম কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আৱেগক সঠিক দিশ দিয়ক আৰু কোনো ধৰণে গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত খৰধৰ নকৰিব।

সপ্তাহৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া বা কম দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ সম্ভৱ। যাত্ৰাৰ সময়ত আপোনাৰ স্বাস্থ্য আৰু সামগ্ৰী দুয়োটাৰ যত্ন ল’ব।

প্ৰেম সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিবলৈ আপোনাৰ প্ৰেম সংগীৰ বাধ্যবাধকতা বুজি লওক আৰু তেওঁৰ অনুভূতি উপেক্ষা নকৰিব। বৈবাহিক জীৱনত মধুৰতা বজাই ৰাখিবলৈ আপোনাৰ ব্যস্ত সময়সূচীৰ পৰা আপোনাৰ পত্নীৰ বাবে সময় উলিয়াওক।

ধনু ৰাশি- ধনু ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ সময় ব্যৱস্থাপনা সংশোধন কৰিব লাগিব, অন্যথা কাম নষ্ট হ’ব পাৰে। সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে মনটো অলপ চিন্তিত হ’ব, কিয়নো বিলাসীতাৰ বাবে পকেটতকৈ অধিক টকা খৰচ কৰা হ’ব। কামৰ ক্ষেত্ৰত সহকৰ্মীসকলৰ সৈতেও মতবিৰোধ হ’ব পাৰে। কোনো পৰিস্থিতিত আপোনাৰ খং নেহেৰুৱাব আৰু আপোনাৰ মৰ্যাদাৰ বিষয়ে সম্পূৰ্ণভাৱে সজাগ হ’ব।

সপ্তাহৰ প্ৰথমাৰ্ধৰ তুলনাত দ্বিতীয়াৰ্ধটোৱে কিছু সকাহ ল’ব পাৰে। এই সময়ছোৱাত আপুনি আপোনাৰ শ্ৰেষ্ঠ বন্ধু আৰু পৰিয়ালৰ সম্পূৰ্ণ সমৰ্থন লাভ কৰিব, যি আপোনাৰ জীৱনৰ অসুবিধাবোৰ হ্ৰাস কৰা যেন লাগিব।

প্ৰেমৰ সংগীৰ সৈতেও ভাল সম্পৰ্ক থাকিব। কঠিন সময়ত আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ সৈতে ছাঁৰ দৰে থিয় হ’ব।

মকৰ ৰাশি- মকৰ ৰাশিৰ লোকসকলে এই সপ্তাহত তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য আৰু সম্পৰ্কৰ বিষয়ে অধিক সতৰ্ক হোৱা প্ৰয়োজন। কাৰোবাক চিন্তা কৰি যিকোনো প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ক, অন্যথা আপুনি পিছত ভুগিব লগা হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কিবা এটাক লৈ বিবাদ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এনে পৰিস্থিতিত পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰোঁতে নম্ৰ হ’ব। আনক বিশ্বাস কৰাৰ সলনি নিজে যিকোনো কাম কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক।

ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ কৰোঁতে বা নতুন আঁচনিত ধন বিনিয়োগ কৰোঁতে অতি সাৱধান হ’ব। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাই থকা শিক্ষাৰ্থীসকলে কেৱল কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিহে সফলতা অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

প্ৰেমৰ বিষয়ত সুখ, ইজনে সিজনৰ মাজত সহযোগিতাৰ অভাৱ থাকিব। বৈবাহিক জীৱন সুখী কৰিবলৈ পত্নীৰ প্ৰয়োজনীয়তা আৰু অনুভূতি বুজিবলৈ চেষ্টা কৰক। কোনো স্বাস্থ্য সমস্যা উপেক্ষা নকৰিব, অন্যথা আপুনি চিকিৎসালয়লৈ যাব লগীয়া হ’ব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- এই সপ্তাহটো কুম্ভ ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে মিশ্ৰিত হ’বলৈ গৈ আছে। এই সপ্তাহটো কামৰ ক্ষেত্ৰত সংঘৰ্ষৰ সৈতে সফল হ’ব। মনটো অলপ দুখী হ’ব কিয়নো জ্যেষ্ঠ আৰু কনিষ্ঠসকলে কাৰ্যালয়ত তেওঁলোকে আশা কৰা সমৰ্থন লাভ কৰিবলৈ সক্ষম নহ’ব। আপোনাৰ কামৰ বাবে আনৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ নকৰিব আৰু আপোনাৰ কামকৰাৰ শৈলী সলনি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব। আনক কোনো ব্যৱসায়িক আঁচনি প্ৰকাশ কৰা পৰিহাৰ কৰিব, অন্যথা গোপন শত্ৰুসকলে ইয়াক বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰিব পাৰে।

এই সপ্তাহত আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে অধিক ইতিবাচক হ’ব লাগিব। চাপ ঘৰলৈ লৈ যোৱাৰ ভুল নকৰিব আৰু চাপ এৰাই চলিবলৈ ধ্যান আৰু যোগৰ আশ্ৰয় ল’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কৰ পৰিস্থিতি আপোনাৰ বাবে উপযুক্ত হ’ব, কিন্তু ইয়াক আনৰ আগত উন্মোচিত নকৰিব, অন্যথা আপুনি অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব পাৰে। বিবাহিত জীৱন সুখী হ’ব।

মীন ৰাশি- এই সপ্তাহটোৱে মীন ৰাশিৰ লোকসকলৰ বাবে কেৰিয়াৰ, ব্যৱসায়ত নতুন সুযোগ আনিব। সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে কামৰ সন্দৰ্ভত দীঘলীয়া দূৰত্বৰ ভ্ৰমণ যোগ হ’ব। যাত্ৰাটো সফল আৰু লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। এই সময়ছোৱাত প্ৰভাৱশালী লোকসকলক লগ কৰিব, যাৰ জৰিয়তে ভৱিষ্যতে লাভৰ সম্ভাৱনা থাকিব। অৱশ্যে এই সপ্তাহত আপুনি কাকো ধন ধাৰ দিয়া পৰিহাৰ কৰা উচিত।

মঙলবাৰে কাকো টকা ধাৰলৈ নিদিব, অন্যথা সেই টকা ঘূৰি অহাৰ সম্ভাৱনা কম হ’ব। সম্পত্তি সম্পৰ্কীয় কাম চম্ভালিবলৈ অধিক প্ৰচেষ্টা কৰাৰ প্ৰয়োজন হ’ব। এই সন্দৰ্ভত এজন জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ লাভজনক হ’ব।

প্ৰেমৰ সম্পৰ্কত যিকোনো খৰখেদা পৰিহাৰ কৰক আৰু এক সচেতন পদক্ষেপ লওক। বৈবাহিক জীৱনত স্বামী আৰু পত্নীৰ মাজত সুখ আৰু সহযোগিতা থাকিব। স্বাস্থ্য স্বাভাৱিক হ’ব।

Related Articles

Back to top button