ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৯ অক্টোবৰ, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি- খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰক আৰু বাৰ্তালাপত সাৱধান হওক। মনটো বিক্ষিপ্ত হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ সৈতে যিকোনো ধৰ্মীয় স্থানলৈ যাব পাৰিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মবিশ্বাস প্ৰচুৰ হ’ব। ধৰ্মীয় সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। শৈক্ষিক কামৰ জৰিয়তে সন্মান লাভ কৰিব পাৰে। ব্যয় অধিক হ’ব।

বৃষ ৰাশি- মনৰ শান্তি থাকিব, কিন্তু ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। পৰিয়ালৰ পৰা সহায় লাভ কৰিব পাৰিব। বৌদ্ধিক কামত থাকিব সন্মান আৰু সমৃদ্ধি। হঠাৎ ধন লাভ কৰিব পাৰে। মাতৃৰ সহায় লাভ কৰিব। জীৱনত থাকিব সুখ আৰু শান্তি। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিশ্ৰম অধিক হব।

মিথুন ৰাশি- আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি পাব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হব। ব্যৱসায়ত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। কঠোৰ পৰিশ্ৰমও বেছি হ’ব, কিন্তু স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি যত্ন লওক। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় কাৰ্যসূচী সম্পন্ন হ’ব পাৰে। বাক্যত থাকিব মধুৰতা। পৈত্তৃক সম্পত্তিৰ পৰা ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। মানসিক শান্তিৰ বাবে চেষ্টা কৰক।

কৰ্কট ৰাশি- ধৈৰ্য্য ধৰক। চাকৰিটোত উন্নতিৰ সুযোগ থাকিব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। সন্মান পাব। কামৰ পৰিসৰ বৃদ্ধি পাব। মনটো সুখী হব। কৰ্মক্ষেত্ৰত কিছু অতিৰিক্ত দায়িত্ব থাকিব পাৰে। কাম বেছি হ’ব। বিষয়াসকলৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। আপুনি হয়তো কিছুমান পুৰণি বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব। বাহন আদি ক্ৰয়ৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। খৰচ বৃদ্ধি পাব। অপ্ৰয়োজনীয় চিন্তাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। বাকী থকা কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। পৰিয়ালত সদ্ভাৱ থাকিব। বন্ধুৰ সহায় লাভ কৰিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। পৰিয়ালৰ পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। পিতৃৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। ধৰ্মীয় কাম-কাজৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। শিশুৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ হব, কিন্তু ধৈৰ্য্য ধৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখৰ হব। বিষয়াসকলে চাকৰিটোত সহায় লাভ কৰিব। প্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। বন্ধুৰ পৰা ব্যৱসায়িক অফাৰ এটা পাব পাৰে। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। শিল্প আৰু সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। বস্তুগত সুখ বাঢ়িব। শৈক্ষিক কামত সফলতাৰ সম্ভাৱনা আছে।

তুলা ৰাশি- আয় কম কিন্তু ব্যয় অধিক হ’ব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। হঠাতে টকা পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। গৃহ ৰক্ষণাবেক্ষণ আৰু সুবিধা সম্প্ৰসাৰণৰ খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সহায় সহযোগিতা লাভ কৰিব। কোনো কাৰণত মন উদ্বিগ্ন হ’ব পাৰে। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষা আৰু সাক্ষাৎকাৰত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। পত্নীৰ লগত বিবাদ হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- মনত শান্তি থাকিব। আত্মবিশ্বাসো থাকিব। চাকৰিটোত উন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰ বৃদ্ধি পাব। আপুনি হয়তো কোনোবা পুৰণি বন্ধুক লগ পাব। ব্যৱসায়িক অৱস্থা উন্নত হ’ব। লাভৰ সুযোগ থাকিব। কাম বেছি হ’ব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সাৱধান হওক। মানসিক অসুবিধা বাঢ়িব পাৰে। পিতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা থাকিব পাৰে। আবদ্ধ হৈ থকা ধন লাভ কৰিব পাৰিব। ভ্ৰমণৰ যোগ আছে।

ধনু ৰাশি- ধৈৰ্য্য ধৰক। অপ্ৰয়োজনীয় কাজিয়া আৰু তৰ্কৰ পৰা বিৰত থাকক। চাকৰিৰ পৰীক্ষা আৰু সাক্ষাৎকাৰত ভাল ফলাফল পাব। বাহনৰ আনন্দ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি যত্ন লওক। মনটো বিক্ষিপ্ত হ’ব পাৰে। চাকৰিৰ পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। পৰিয়ালৰ পৰা লাভ কৰিব সহায়। ধৰ্মীয় কাৰ্যকলাপ বৃদ্ধি হ’ব। শিশুটিৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সহযোগত ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ কথা চিন্তা কৰিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- আত্মবিশ্বাস উচ্চ হৈ থাকিব, কিন্তু মনত নেতিবাচকতাৰ প্ৰভাৱ পৰিহাৰ কৰক। লেখা-বৌদ্ধিক কামত নিয়োজিততা বৃদ্ধি পাব পাৰে। সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি লাভ কৰিব পাৰে। মানসিক সুখ থাকিব। কাপোৰৰ খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য থাকিব পাৰে। শিশুটিৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে। লাভৰ সুযোগো থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- বাক্যত মধুৰতা থাকিব। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান হ’ব পাৰে। এজন বয়োজ্যেষ্ঠ ব্যক্তিৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰিব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। অতিমাত্ৰা খৰচৰ বাবে মানসিক অশান্তিৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। কথা-বতৰাত শালীনতা বৰ্তাই ৰাখক। বন্ধুৰ সহায়ত ব্যৱসায় সলনি হ’ব পাৰে। ধৰ্মীয় সংগীতৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব। চিকিৎসাৰ ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

মীন ৰাশি- পৰিয়ালত সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব। আপুনি আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখৰ হব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ সুযোগ বিচাৰি পাব পাৰে। ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব। ভাতৃয়ে লাভ কৰিব সমৰ্থন। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ উন্নতি হ’ব। আয়

Related Articles

Back to top button