ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২৬ ফেব্ৰুৱাৰী, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে কিছু সমস্যাৰ দিন হ’ব, কিয়নো আজি আপুনি আপোনাৰ বিবাহিত জীৱনত কিছু সমস্যাৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব পাৰে। আজি, আপোনাৰ জীৱন সঙ্গীৰ সৈতে কোনো বিষয়ক লৈ মতানৈক্য হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত ধীৰ সুস্থিৰভাৱে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰিলে আৰ্থিক লোকচানৰ সন্মুখীন হ’ব লাগিব পাৰে। ব্যৱহাৰ সংযত কৰক। আকস্মিকভাৱে ক’ৰবাত ধন লাভ কৰিব যদিও ব্যয় কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওঁক।

বৃষ ৰাশি- আজি কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰোতে আপোনাৰ ভুল হ’ব পাৰে, সেয়ে জ্যেষ্ঠজনৰ পৰামৰ্শ অবিহনে কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰিব। মনত এক শংকাভাৱ থাকিব, যাৰ বাবে আনৰ সৈতে মিলামিচা কৰোতে আপুনি সংকোচ অনুভৱ কৰিব পাৰে। পত্নীৰ পৰা সমৰ্থন লাভ কৰিব। সন্ধিয়া, আজি আপুনি জাগৰণ, ভজন, কীৰ্তন আদিত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ পাব, যি আপোনাৰ মনক মানসিক শান্তি প্ৰদান কৰিব। আজি, শিক্ষাৰ্থীসকলে মনোযোগ দিব লাগিব আৰু অধ্যয়নত যোগদান কৰিব লাগিব, তেতিয়াহে তেওঁলোকে সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। যদি আপোনাৰ দেউতাৰ চকুসম্পৰ্কীয় সমস্যা আছে, তেন্তে তেওঁৰ কষ্ট বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এক অতি ফলপ্ৰসূ দিন হ’ব, কিয়নো আজি আপুনি আপোনাৰ সন্তানক বিদেশৰ পৰা শিক্ষা ল’বলৈ বাহিৰৰ কোনো ঠাইলৈ পঠিয়াব পাৰে, যি আপোনাৰ মনক সুখী কৰিব। সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰাৰ পূৰ্বে পিতৃ-মাতৃৰ সৈতে আলোচনা কৰক। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ দায়িত্বও পালন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব, যাৰ বাবে পৰিয়ালৰ সদস্যসকলেও আপোনাৰ সৈতে সুখী হ’ব আৰু আজি পৰিয়ালত এক শুভ আৰু মাংগলিক কাৰ্যসূচীৰ ওপৰত আলোচনা হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ বাতিল হব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত সকলৰ বাবে আজিৰ দিনটো অতি শুভ দিন। আজি, কিছুমান ব্যৱসায়িক বিষয়ত আপুনি সাৱধান হোৱা দৰকাৰ, অন্যথা ভুল পৰামৰ্শই আপোনাক বিভ্ৰান্ত কৰিব পাৰে। দুৰ ভ্ৰমণৰ যোগ আছে। পিতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে আজি আনৰ ওপৰত বিশ্বাস কৰি কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰিব। জীৱন সংগীৰ সৈতে সম্পৰ্ক মধুৰ হ’ব।

সিংহ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা স্বাভাৱিক দিন হ’ব। আজি আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কথা পাতি থাকোঁতে আৰু শিশুটোৰ যিকোনো বিষয় আলোচনা কৰোঁতে সংযম বজাই ৰাখিব লাগিব। অন্যথা কিছু বিবাদ হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপুনি পিছত অনুশোচনা কৰিব লগা হ’ব পাৰে। খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। আজি ব্যৱসায় কৰা লোকসকলে তেওঁলোকৰ মন অনুসৰি লাভ পাবলৈ সক্ষম হ’ব। চাকৰিয়ালসকলে পদোন্নতিৰ সুযোগ লাভ কৰিব। শিক্ষাৰ্থীসকলে সন্ধিয়া ভাল খবৰ শুনিবলৈ পাব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজি আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ যতন লোৱা খুবেই প্ৰয়োজন। অতীতৰ কোনো ৰোগে পুনৰ উক দিব পাৰে। নতুনকৈ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব বিচৰা সকলে আজি কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ নকৰাই ভাল। পৰিয়ালৰ সৈতে আলোচনা কৰি কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিব। চাকৰিয়ালসকলে আৰু কৰ্মক্ষেত্ৰত সংযমতা বৰ্তাই ৰখাৰ প্ৰয়োজন আছে। ঘৰলৈ শহুৰৰ ঘৰৰ কোনো আলহীৰ আগমণ ঘটিব পাৰে। আজি আপুনি মনৰ কথা কাৰো সৈতে ভাগ-বতৰা নকৰিব।

তুলা ৰাশি- আজিৰ দিনটো চাকৰিৰ দিশত কাম কৰা লোকসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব, কিয়নো তেওঁলোকে আজি তেওঁলোকৰ মনঅনুসৰি এটা সুযোগ পাব পাৰে। পাৰিবাৰিক ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত সকলৰ আজি অৰ্থনৈতিক স্থিতি শক্তিশালী হব। নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব বিচৰা সকলৰ বাবেও আজি এটা ভাল দিন। অৱশ্যে অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ গ্ৰহণ কৰিহে ব্যৱসায়ত আগবাঢ়িব। আজি ভ্ৰমণ কৰা পৰিহাৰ কৰক। সন্ধিয়াৰ ভাগলৈ কোনো ধৰ্মীয় স্থানলৈ যাব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে এটা ব্যস্ত দিন হ’ব। ব্যস্ত সময়সূচীৰ বাবে, আপুনি আপোনাৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ বাবে সময় উলিয়াবলৈও বিফল হ’ব, যাৰ বাবে আপোনাৰ পত্নীয়ে আপোনাৰ ওপৰত খং কৰিব পাৰে। মাতৃৰ সৈতে কোনো কথাত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণ কৰিব বিচৰা সকলে আজি অলপ সাৱধান হোৱা দৰকাৰ। আপোনাৰ কোনো প্ৰিয় বস্ত আজি হেৰুৱাব পাৰে।

ধনু ৰাশি- পৰিয়ালত আজি শান্তি থাকিব। ব্যৱসায়ত আপুনি সৰু লাভৰ সুযোগ পাব। অৱশ্যে আজি ঘৰুৱা আচ-বাবৰ নামত আপোনাৰ ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। আজি, আপোনাৰ সন্তানে বিদেশত কাম কৰাৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো সদস্যৰ পৰা আপুনি লাভ কৰা উপহাৰে আজি আপোনাক সুখী কৰিব। দাম্পত্য জীৱন সুখৰ হ’ব। ঘৰত কোনো মাংগলিক অনুষ্ঠানৰ আয়োজন হ’ব পাৰে। আজি ক’তো ঋণ নল’ব।

মকৰ ৰাশি- আজি, সৃষ্টিশীল কামত কৰা প্ৰচেষ্টা আপোনাৰ বাবে ফলপ্ৰসূ হ’ব। সামাজিক কাৰ্যসূচীত অংশ লোৱাৰ সময়ত সংযমতা বৰ্তাই ৰাখক। অন্যথা সন্মান লাঘৱ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সন্তানক লৈ আজি চিন্তিত হ’ব পাৰে। পৰিয়ালৰ কোনো সিদ্ধান্ত পত্নীৰ সৈতে আলোচনা কৰি গ্ৰহণ কৰিলে সুফল পাব। ব্যৱসায়ী সকলৰ বাবে আজিৰ দিনটো মধ্যম। শিক্ষাৰ্থীসকলে অধিক মনোযোগ দিব লাগিব। সন্ধিয়ালৈ পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- আজিৰ দিনটো আপোনাৰ বাবে জ্ঞান আৰু বিবেচনাৰে সিদ্ধান্ত লোৱাৰ দিন হ’ব। আজি আপুনি পৰিয়ালৰ এজন সদস্যৰ পৰা এটা আচৰিত উপহাৰ পাব পাৰে, য’ত আপোনাৰ এখন নতুন গাড়ী, ম’বাইল, লেপটপ আদি থাকিব পাৰে। দীৰ্ঘদিন ধৰি অপেক্ষা কৰি থকা কোনো কাম আজি সম্পূৰ্ণ হব পাৰে। সন্ধিয়ালৈ পত্নীক বাহিৰলৈ ফুৰাবলৈ নিব পাৰে। ভাতৃৰ পৰা কোনো সুখবৰ লাভ কৰিব। শত্ৰুৰ পৰা আজি আপুনি সাৱধানে থকা ভাল।

মীন ৰাশি- আজিৰ দিনটো সামাজিক কাৰ্যসূচীত নিয়োজিত লোকসকলৰ বাবে এটা ভাল দিন হ’ব, কিয়নো আজি তেওঁলোকে কিছুমান ৰাজহুৱা সভা অনুষ্ঠিত কৰাৰ সুযোগ পাব। আজি আপুনি সমাজত সমাদৰ লাভ কৰিব। দীৰ্ঘদিনৰ পৰা পাবলগীয়া কোনো ধন আজি আপুনি লাভ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ীসকলে নতুনকৈ বিনিয়োগ কৰাৰ আগতে আজি সাৱধান হওক। পৰিয়ালত চলি থকা সংঘাতৰ আজি অন্ত পৰিব পাৰে। ব্যয় বৃদ্ধি হ’ব।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button