ৰাশিফলঅসমীয়া

চাওক আপােনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফল: ১১ ফেব্ৰুৱাৰী, শুকুৰবাৰ

মেষ- বৰ্তমান সময়ত আপোনাৰ আধ্যাত্মিকতাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থাকিব। আপুনি এটা ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। সুখ পাবলৈ হলে আপুনি আপোনাৰ স্বভাৱ কিছু সলনি কৰিব লাগিব। ঘৰত নিশ্চিতভাৱে সুখ থাকিব। পাৰিবাৰিক সমস্যাবোৰ নিজে আঁতৰি যাব। আজি কোনোবা ওচৰৰ ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ সুখ দুগুণ কৰিব। চাকৰিত পদোন্নতিৰ বাবে নতুন সুযোগ থাকিব।

বৃষ- পতি/পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে সঠিক মনোযোগ আৰু যত্নৰ প্ৰয়োজন। আপোনাৰ অবাস্তৱ পৰিকল্পনাই আপোনাৰ ধন উলিয়াই দিব পাৰে। আপোনাৰ গোপনীয় তথ্য আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰাৰ আগতে সাৱধানে চিন্তা কৰক। যদি সম্ভৱ হয়, ইয়াক পৰিহাৰ কৰক। বহুতো গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত কিছু সহকৰ্মী আপোনাৰ কৰ্মশৈলীৰ ওপৰত অসন্তুষ্ট হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত শুভ।

মিথুন- আজি আপোনাৰ মানসিক শান্তি বিঘ্নিত হ’বলৈ নিদিব। আপোনাৰ সঙ্গী আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে কিছু সময় কটাব। আজি আপুনি অকলশৰীয়া অনুভৱ কৰিব পাৰে, ইয়াক এৰাই চলিবলৈ কৰবালৈ যাব পাৰে আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে কিছু সময় কটাব পাৰে। আপুনি নিজে কষ্ট পাব পাৰে। শত্ৰু দমন হব। আজি আপুনি কাৰোবাৰ পৰা উপহাৰ লাভ কৰি। পাৰে। কাৰ্যালয়ত উচ্চ বিষয়াসকলৰ উৎসাহে আপোনাৰ আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব। আজি এটা নতুন প্ৰকল্প আৰম্ভ কৰাৰ বাবে এটা ভাল দিন।

কৰ্কট- আজি পৰিয়ালৰ সৈতে দিন পাৰ কৰিবলৈ সুযোগ পাব। ৰাজনীতিবিদ সকলৰ বাবে আজি ভাল দিন। আজি অত্যাধিক ভ্ৰমণৰ বাবে আপুনি ভাগৰুৱা অনুভৱ কৰিব। শিল্পীসকলৰ বাবেও আজি শুভ। তেওঁলোকৰ কলাক প্ৰশংসা কৰা হ’ব। অভিযান্ত্ৰিক শিক্ষাৰ্থীসকলে যিকোনো কোম্পানীৰ পৰা চাকৰিৰ প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। আপুনি অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ বাবে বজাৰত অধিক ধন ব্যয় কৰিব পাৰে।

সিংহ- আপুনি আপোনাৰ অতিৰিক্ত সময় আপোনাৰ ৰুচি পূৰণ কৰা বা আপুনি আটাইতকৈ বেছি উপভোগ কৰা কামবোৰ কৰা উচিত। আজি আপুনি বহুতো নতুন অৰ্থনৈতিক পৰিকল্পনাৰ সন্মুখীন হ’ব। যিকোনো সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে সুবিধা আৰু অসুবিধাবোৰ সাৱধানে বিবেচনা কৰক। ভাতৃৰ পৰা কোনো সহায় লাভ কৰিব পাৰে। ব্যক্তিগত বিষয়বোৰ নিয়ন্ত্ৰণত থাকিব। আপোনাৰ দক্ষতা বৃদ্ধি কৰিবলৈ নতুন কৌশলৰ আশ্ৰয় লওক। আপোনাৰ শৈলী আৰু কাম কৰাৰ নতুন পদ্ধতিয়ে আপোনাক নিবিড়ভাৱে চোৱা লোকসকলৰ প্ৰতি আগ্ৰহ সৃষ্টি কৰিব।

কন্যা- আজি আপুনি কঠোৰ পৰিশ্ৰমেৰে চাকৰি আৰু ব্যৱসায়ৰ কামত সফলতা লাভ কৰিব। আজি কৰ্মক্ষেত্ৰত এক প্ৰতিকূল পৰিস্থিতি দেখা দিব। আপুনি বহুত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। স্বাস্থ্যৰ কিছু অৱনতি হ’ব পাৰে। আজি শত্ৰুৰ বিনাশ হব। সংঘাত পৰিহাৰ কৰিব। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰগতি হ’ব। মাতৃৰ সহযোগিতা আৰু সমৰ্থন লাভ কৰিব। ধৰ্ম্মীয় কাৰ্য্যৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বৃদ্ধি পাব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় কাম আৰু বাৰ্তালাপত সময় অপচয় নকৰিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰিত হ’ব পাৰে।

তুলা- আজিৰ দিনটো আনন্দেৰে ভৰি থাকিব। আজি বাহিৰত ভাল বতৰৰ বাবে, আপোনাৰ সকলো সময় বাহিৰত কটাব। ব্যৱসায়ত, আপুনি এটা ডাঙৰ কোম্পানীৰ পৰা এটা প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। শিক্ষাৰ্থীসকলে অধ্যয়নত অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব। আজি, নতুন প্ৰকল্প এটাত কাম কৰাৰ আগতে বন্ধুবৰ্গৰ পৰা পৰামৰ্শ লোৱাটো আপোনাৰ বাবে লাভজনক হ’ব। আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণ কৰিলে শুভ ফলাফল পাব। যিসকলে ব্যক্তিগত চাকৰি কৰি আছে তেওঁলোকে আজি পদোন্নতি লাভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ অৰ্থনৈতিক দিশ শক্তিশালী হ’ব।

বৃশ্চিক- পেটৰ ৰোগ থকা ৰোগীসকলে ভজা আৰু চৰ্বিযুক্ত খাদ্যৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব। ই তেওঁলোকৰ সমস্যা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। অৰ্থনৈতিক বিষয়ত অতিৰিক্ত সাৱধানতা অৱলম্বন কৰা প্ৰয়োজন। বন্ধু বৰ্গ আৰু পৰিয়ালৰ সহায়ত, আপুনি নতুন আত্মবিশ্বাস আৰু দুঃসাহসিক অভিযান আৰম্ভ কৰিব পাৰে। আপোনাৰ আবেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক, অন্যথা ই আপোনাৰ প্ৰেমৰ সম্পৰ্ক বিপদত পেলাব পাৰে। যদি আপুনি আপোনাৰ সম্ভাৱনা আৰু প্ৰতিভা সঠিক লোকসকলক দেখুৱায়, সোনকালেই আপোনাৰ প্ৰতি মানুহৰ আকৰ্ষণ বৃদ্ধি পাব।

ধনু- আজি আপোনাৰ কোনো মূল্যবান সামগ্ৰী হেৰুৱাব পাৰে, গতিকে সাৱধান হওক। গোপন শত্ৰুসকলে আপোনাৰ বিষয়ে উৰাবাতৰি বিয়পাবলৈ চেষ্টা চলাব। আজি আপোনাৰ পত্নী আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি অসংবেদনশীল হ’ব পাৰে। যিবোৰ ভুল বুজাবুজিৰ বাবে আপোনাৰ সম্পৰ্ক কিছু সময়ৰ পৰা ভালদৰে চলি থকা নাছিল সেইবোৰ আজি দূৰ কৰিব পাৰি। বিৰক্তি পৰিহাৰ কৰিবলৈ শান্ত থাকিব। আজি আপুনি ভিৰৰ মাজত নিজকে আগুৱাই অনাৰ চেষ্টা নকৰিলে ভাল হ’ব। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, আপুনি আনক আগবাঢ়ি আহিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰক। যদি আপুনি নিজে আগবাঢ়ি আহিবলৈ চেষ্টা কৰে, আনে সহজে আপোনাৰ ওপৰত আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিব।

মকৰ- আজিৰ দিনটো ভাল হ’ব। আজি, অফিচৰ বছৰ পৰা কিবা এটাৰ বাবে গালি খাব পাৰে। অত্যাধিক খং কৰিলে আপোনাৰ কাম নষ্ট হ’ব পাৰে। আজি সোনকালে কিবা এটাত খং নকৰিব। সম্পত্তিত বিনিয়োগ কৰিবলৈ এইটো এটা ভাল দিন। আপোনাৰ চাৰিওফালৰ মানুহে সামাজিক কামৰ বাবে আপোনাক প্ৰশংসা কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনজনৰ সৈতে ৰাতিৰ আহাৰৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

কুম্ভ- আপোনাৰ দৃঢ় আত্মবিশ্বাস আৰু আজিৰ সহজ কামে আপোনাক আৰাম কৰিবলৈ যথেষ্ট সময় দিব। মনোৰঞ্জন আৰু সৌন্দৰ্য বঢ়াবলৈ বেছি সময় ব্যয় নকৰিব। মানুহৰ প্ৰতি সদয় হওঁক, বিশেষকৈ আপোনাক ভাল পোৱা আৰু যত্ন লোৱা লোকসকলৰ প্ৰতি। প্ৰেমিকা/প্ৰেমিকে প্ৰতাৰণা কৰিব পাৰে। আপুনি জানিব পাৰে যে আপোনাৰ বছে আপোনাৰ সৈতে ইমান নিষ্ঠুৰভাৱে কিয় কথা পাতিছে। ইয়াৰ কাৰণ জানি, আপুনি সঁচাকৈয়ে সন্তুষ্ট হ’ব। আপোনাৰ খ্যাতি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰিব পৰা লোকৰ সৈতে সংযোগ কৰা পৰিহাৰ কৰিব। আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ দুৰ্বল স্বাস্থ্যৰ বিষয়ে চিন্তিত হ’ব পাৰে।

মীন- আজি কৰ্মক্ষেত্ৰত হঠাতে বিবাদ হ’ব পাৰে। আৱেগিক হোৱা পৰিহাৰ কৰিব। আজি আপুনি আপোনাৰ পত্নীৰ সৈতে ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনা কৰিব। ঘৰ কিনা বা নিৰ্মাণ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত আপোনাৰ সঙ্গীৰ মতামত উপেক্ষা নকৰিব। আগন্তুক ব্যয়বোৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ, আপুনি একেলগে আগবাঢ়ি যোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব লাগিব।

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button