অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২২ জানুৱাৰী, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি– শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যতন লওক। মাতৃৰ সহায়ত ধন লাভ হ’ব। কোনো অজ্ঞাত ভয়ে অশান্তি দিব পাৰে। চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰখনত পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব।

বৃষ ৰাশি- পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হব। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব। মনটো বিচলিত হ’ব পাৰে। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। জীৱন সংগীৰ সমৰ্থন পাব। ক্ষণিক আৰু ক্ষণিকৰ সন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। ধৰ্মীয় কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থাকিব। ব্যৱসায়ত লাভ থাকিব।

মিথুন ৰাশি- প্ৰকৃতিত খিংখিঙীয়াতা থাকিব পাৰে। ক্ষণিকৰ বাবে সন্তুষ্ট হোৱাৰ মনৰ অৱস্থা হ’ব। ধৰ্মীয় যাত্ৰাত যাব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। খৰচ বাঢ়িব। শৈক্ষিক কামে সুখকৰ ফলাফল প্ৰদান কৰিব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি- ভাতৃ-ভগ্নীৰ সমৰ্থন পাব। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন বেদনাদায়ক হ’ব। ধৈৰ্য্য কমি যাব পাৰে। আয় হ্ৰাস আৰু ব্যয়ৰ অতিৰিক্ত পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব। বন্ধুৰ পৰা সহায় ল’ব পাৰে। পাৰিবাৰিক দায়িত্ব বাঢ়িব পাৰে। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অনুকুল পৰিস্থিতি থাকিব।

সিংহ ৰাশি- বন্ধুৰ সৈতে ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। কিছুমান পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। লেখা আৰু বৌদ্ধিক ৰচনা ধন উপাৰ্জনৰ মাধ্যম হ’ব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱনত শান্তিৰ বাবে চেষ্টা কৰক। কথাত মধুৰতা থাকিব। ধনৰ লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত সাৱধান হওক।

কন্যা ৰাশি- স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। শিক্ষামূলক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হব। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। বাহনৰ আনন্দ বৃদ্ধি পাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস থাকিব, কিন্তু অতিমাত্ৰা উৎসাহী হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। মাতৃৰ শুভ।

তুলা ৰাশি- বন্ধুৰ সহায়ত আয়ৰ উৎস সৃষ্টি কৰিব পাৰে। পৰিশ্ৰম অধিক হব। আত্মবিশ্বাস কমি যাব। ব্যৱসায়ৰ বাবে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব। মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। ক্ষণিকৰ বাবে সন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ব্যৱসায়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আশা আৰু নিৰাশাৰ মিশ্ৰিত অনুভূতি মনত থাকিব। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ লগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। মনটো অশান্ত হব। আত্মবিশ্বাস কমি যাব। শৈক্ষিক আৰু বৌদ্ধিক কামত অসুবিধা হ’ব পাৰে। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অনুকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব। দূৰ ভ্ৰমণ পাৰিলে আজি বৰ্জন কৰক।

ধনু ৰাশি– সঞ্চিত ধন কমি যাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস থাকিব, কিন্তু অতিমাত্ৰা উৎসাহী হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ তেতিয়াও থাকিব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। শিক্ষা আৰু গৱেষণামূলক কামৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

মকৰ ৰাশি- আয়ৰ উৎসসমূহ সম্পত্তিৰ পৰাই বিকশিত হ’ব পাৰে। অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। পুৰণি বন্ধু এজনক আকৌ লগ পাব পাৰে। ক্ষণিকৰ বাবে সন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায়ীসকলে অধিক লাভ অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হব।

কুম্ভ ৰাশি- পিতৃ-মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। মনত নেতিবাচকতা পৰিহাৰ কৰক। চাকৰিত কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। আয় কম আৰু খৰচ বৃদ্ধিয়ে আৰ্থিক অৱস্থা দুৰ্বল কৰিব পাৰে। ৰাজনীতিকৰ বাবে দিনটো শুভ হব।

মীন ৰাশি- পাৰিবাৰিক সমস্যা বাঢ়িব পাৰে। খং পৰিহাৰ কৰক। মনত নেতিবাচকতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। চাকৰিত বিষয়াৰ লগত বিতৰ্ক এৰক। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু শৈক্ষিক কামত অসুবিধা হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত মনযোগ নিদিলে লোকচান বৃদ্ধি পাব পাৰে।

Related Articles

Back to top button