অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২১ জানুৱাৰী, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণত খৰচ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। মনত শান্তি থাকিব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। মাতৃৰ পৰিয়ালৰ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। আশা আৰু হতাশাৰ মিশ্ৰিত অনুভূতি মনত থাকিব। দাম্পত্য জীৱন সুখৰ হব।

বৃষ ৰাশি- পৰিয়ালৰ সুখত অসুবিধা হব পাৰে। আত্মবিশ্বাস ভৰপূৰ হ’ব। পুৰণি বন্ধু এজন ঘৰলৈ আহিব পাৰে। ক্ষণিকৰ বাবে সন্তুষ্ট হোৱাৰ মনৰ অৱস্থা হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। কোনো অজ্ঞাত ভয়ে অশান্তি দিব পাৰে। ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ লাভজনক হ’ব।

মিথুন ৰাশি- পৰিয়ালৰ সৈতে কোনো ধৰ্মীয় স্থানলৈ তীৰ্থযাত্ৰা কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত লাভ বৃদ্ধি পাব। বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। খং পৰিহাৰ কৰক। ধৰ্মীয় সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। অধিক পৰিশ্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। পাব পিতৃৰ সহায়।

কৰ্কট ৰাশি- পৰিয়ালত সন্মান লাভ কৰিব। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। শৈক্ষিক ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব।

সিংহ ৰাশি- আয় বাঢ়িব। ভাল অৱস্থাত থাকিব লাগে। মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকক। কোনো কাৰণত মন অশান্ত হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। হয়তো আন ঠাইলৈ যাব লাগিব। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি বাঢ়িব। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। বিত্তীয় পৰিস্থিতি অনুকুল হ’ব।

কন্যা ৰাশি- কষ্টৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। চাকৰিৰ স্থান সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় কাজিয়া আৰু বিবাদ পৰিহাৰ কৰক। কামৰ ক্ষেত্ৰতো পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। মনৰ শান্তি থাকিব, কিন্তু কামৰ ক্ষেত্ৰত সম্প্ৰসাৰণ হ’ব পাৰে। পত্নীৰ পৰামৰ্শত গুৰুত্ব দি সিদ্ধান্ত লওক। মাতৃৰ শুভ।

তুলা ৰাশি- সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। মনত সন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। মনত নেতিবাচকতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বন্ধু এজন ঘৰলৈ আহিব পাৰে। লেনদেনৰ ক্ষেত্ৰত আজি সাৱধান হওক। টকা ধাৰলৈ দিয়াৰ পৰা বিৰত থাকক।

বৃশ্চিক ৰাশি- স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। শিল্প আৰু সংগীতৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পাব মাতৃৰ সংগ। ধৈৰ্য্য ধৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। ব্যৱসায়ত মনযোগ নিদিলে লোকচান বৃদ্ধি পাব পাৰে। নতুন বিনিয়োগ আজি নকৰাই ভাল।

ধনু ৰাশি- পৰিয়ালত শুভ কাৰ্যসূচী হ’ব পাৰে। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। আজি বিবাহৰ প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে। পিতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। মনত হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভূতি আহিব। আপোনাৰ ইচ্ছাৰ বিৰুদ্ধে চাকৰিটোত যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব লাভ কৰিব পাৰে। আত্মবিশ্বাস থাকিব। শিল্প আৰু সংগীতৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব।

কুম্ভ ৰাশি- পিতৃৰ সহযোগিতা পাব। ব্যৱসায়ত ভাতৃ-ভগ্নীৰ সহযোগিতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। মনত সুখ থাকিব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। ঘৰত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। অধিক পৰিশ্ৰম কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। দূৰ ভ্ৰমণৰ যোগ আছে। অৱশ্যে ভ্ৰমণৰ সময়ত সাৱধান হওক।

মীন ৰাশি- আয় বাঢ়িব। খৰচো বেছি হ’ব। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। শৈক্ষিক কামৰ উন্নতি হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অসুবিধা হব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব। লিখা-মেলা আৰু বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা থাকিব পাৰে। বিত্তীয় পৰিস্থিতি অনুকুল হ’ব। ব্যৱসায়ত লাভ অৰ্জন কৰিবলৈ পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব।

Related Articles

Back to top button