অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৩১ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- মনত নেতিবাচকতাৰ প্ৰভাৱ পৰিহাৰ কৰক। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান থাকিব পাৰে। পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। পাব দেউতাকৰ সহায়। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। ব্যৱসায়ৰ অসুবিধাৰ বাবেও আপুনি অশান্তি পাব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। মনত আশা আৰু হতাশাৰ অনুভূতি থাকিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- চাকৰিত বিষয়াসকলৰ লগত সমন্বয় বজাই ৰাখক। স্থান সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। পাব পিতৃৰ সহায়। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। বিদেশ ভ্ৰমণতো যাব পাৰে। খৰচ বাঢ়িব। বন্ধুৰ পৰা সহায় ল’ব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু অপ্ৰয়োজনীয় খং পৰিহাৰ কৰক।

মিথুন ৰাশি- আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ব্যৱসায়িক কামত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। লাভৰ সুযোগ থাকিব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। কোনোবা ধৰ্মীয় স্থানলৈ যাব পাৰে। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। জীৱন সংগীৰ সমৰ্থন পাব, কিন্তু মতাদৰ্শগত পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। বাহনৰ আনন্দ বাঢ়িব। শৈক্ষিক কামত সফল হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- আত্মবিশ্বাস সবল হৈ থাকিব, কিন্তু মনটো অশান্ত হব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। মনৰ মাজত ক্ষণিকৰ সন্তুষ্টিৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। পাৰিবাৰিক দায়িত্ব বাঢ়িব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। আপোনাৰ ইচ্ছাৰ বিৰুদ্ধে কিছু অতিৰিক্ত কাম পাব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। শৈক্ষিক কামত গুৰুত্ব দিয়ক। বাধা আহিব পাৰে। পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। ভাল অৱস্থাত থাকিব লাগে। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ হ’ব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হব। আয় বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা থাকিব। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব।

কন্যা ৰাশি- শৈক্ষিক কামে সুখকৰ ফলাফল দিব। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। খৰচ বাঢ়িব। আত্মবিশ্বাস থাকিব। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। সন্মান পাব। মনত হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভূতি আহিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন বেদনাদায়ক হ’ব। চাকৰিত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক।

তুলা ৰাশি- মনত আশা আৰু হতাশাৰ অনুভূতি থাকিব পাৰে। পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। শিক্ষামূলক কামৰ বাবে আন কোনোবা ঠাইলৈ যাব পাৰে। খৰচ বাঢ়িব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। বাক্যৰ প্ৰভাৱ বাঢ়িব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। পৰিয়ালত সন্মান থাকিব। আশা আৰু হতাশাৰ মিশ্ৰিত অনুভৱ থাকিব। অভিভাৱকৰ সংগ আৰু সহযোগিতা পাব।

বৃশ্চিক ৰাশি – মন সুখী হৈ থাকিব, কিন্তু নেতিবাচক চিন্তাইও মনটোক প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে। বন্ধুৰ পৰা ব্যৱসায়িক প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। পিতৃৰ পৰা টকা পাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস ভৰপূৰ হ’ব। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। বৌদ্ধিক কৰ্মত সন্মান পাব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব। বাক্যত ভাৰসাম্য বজাই ৰাখক। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব।

ধনু ৰাশি- আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। ব্যৱসায়ৰ বৃদ্ধি হ’ব, কিন্তু কিছু অসুবিধাৰ সৃষ্টিও হ’ব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত উপাৰ্জন বৃদ্ধি পাব পাৰে। বাক্যত মধুৰতা থাকিব। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। জীৱন সংগীৰ সমৰ্থন পাব। বন্ধুৰ সহায়ত ধন লাভ কৰিব পাৰে। বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। বস্ত্ৰ উপহাৰ লাভ কৰিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি– পাব পিতৃৰ সংগ। খৰচ বাঢ়িব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বন্ধুৰ সহায়ত ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ হ’ব। মনটো সুখী হ’ব। আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। অতিমাত্ৰা উৎসাহী হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। প্ৰকৃতিত বিৰক্তি থাকিব। আয়ৰ পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব।

কুম্ভ ৰাশি- পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণ আৰু কাপোৰৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। পাব বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা। হয়তো আন ঠাইলৈ যাব লাগিব। আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা হ’ব। কিন্তু অতিমাত্ৰা উৎসাহী হোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। আয়ৰ পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। যিকোনো সম্পত্তি ধন উপাৰ্জনৰ মাধ্যম হ’ব পাৰে। শিক্ষাৰ কামত বাধা আহিব পাৰে।

মীন ৰাশি- পৰিয়ালৰ দায়বদ্ধতা বৃদ্ধি পাব পাৰে। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। সন্মান পাব। ব্যৱসায়ৰ বাবে বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে আন কোনোবা ঠাইলৈ যাব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। ভাই-ভনীৰ সহযোগত ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ হ’ব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে।

Related Articles

Back to top button