অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২২ ডিচেম্বৰ, বৃহস্পতিবাৰ

মেষ ৰাশি- স্বাস্থ্যৰ উত্থান-পতন হব। ব্যৱসায়িক কাম-কাজৰ প্ৰতি গাফিলতি আৰু এলেহুৱা নহ’ব। এই সময়ত বহুত কষ্ট আৰু মনোযোগৰ প্ৰয়োজন। আপোনাৰ কষ্ট অনুযায়ী ফলাফল কম পাব। কৰ্মচাৰীসকলক লৈ কিছু সমস্যা হ’ব পাৰে। বিষয়া আৰু ডাঙৰ মানুহৰ সৈতে যোগাযোগ ৰখাটো ব্যৱসায়ৰ বাবে লাভজনক হ’ব। নেতিবাচক মানুহৰ পৰা দূৰত্ব বজাই ৰাখক, নহ’লে আপোনাৰ সন্মান আৰু কৰ্মদক্ষতাত প্ৰভাৱ পৰিব।

বৃষ ৰাশি- চাকৰিটোত কিছু গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব পালে সুখী হব। যুৱক-যুৱতীসকলে লাভ কৰিব কেৰিয়াৰ সম্পৰ্কীয় সফলতা। ব্যৱসায়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম অনুসৰি ফলাফল লাভ কৰা হ’ব। কমিচন, কনচালটেন্সি আদি ব্যৱসায়ত উৎকৃষ্ট লাভৰ আশা কৰিব পাৰি। ব্যৱসায়ত সফল হ’বলৈ হ’লে ধনৰ ক্ষেত্ৰত স্বাৰ্থপৰ হোৱাটো প্ৰয়োজনীয়। পাব পৰিয়ালৰ বয়োজ্যেষ্ঠসকলৰ আশীৰ্বাদ। মাটি আৰু সম্পত্তিৰ লগত জড়িত বিষয়ত সফলতা লাভ কৰিব।

মিথুন ৰাশি- যিকোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু উপকাৰী যাত্ৰা বাতিল হোৱাৰ বাবে মন দুখী হৈ পৰিব। নিয়োজিত ব্যক্তিৰ যিকোনো প্ৰকল্প সম্পূৰ্ণ কৰিলে কোম্পানীটোৰ যথেষ্ট লাভ হ’ব। বিবাহিত জীৱনত পত্নীৰ সমৰ্থন লাভ কৰিব। স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। বাহিৰত খাদ্য খোৱাৰ পৰা বিৰত থাকক। শিক্ষাৰ্থীসকলে সফলতা লাভ কৰিবলৈ অধিক পৰিশ্ৰম কৰিব লাগিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কৰ্কট ৰাশি- ব্যৱসায়িক কাম-কাজ দ্ৰুতগতিত চলিব। আপোনাৰ কষ্ট অনুযায়ীও আপুনি উৎকৃষ্ট ফলাফল পাব। আৰ্থিক অৱস্থা উন্নত হ’ব। অফিচ সম্পৰ্কীয় কামৰ বাবে সহকৰ্মীৰ লগত কাজিয়া নকৰিব। কৰ্মচাৰী আৰু সহকৰ্মীসকলৰ উপযুক্ত সহযোগিতা থাকিব। ব্যক্তিগত জীৱন সুখেৰে ভৰি পৰিব। জীৱন সংগীয়ে কিছু ভাল খবৰ ক’ব পাৰে, যিটো আৰ্থিকভাৱে আপোনাৰ বাবে ভাল হ’ব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব।

সিংহ ৰাশি- বৈবাহিক জীৱনত সমস্যা থাকিব। দুপৰীয়াৰ পিছত কিছু সকাহ অনুভৱ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত বহুত কষ্টৰ প্ৰয়োজন। যদি আপুনি ব্যৱসায়ৰ সৈতে জড়িত কোনো নতুন পৰীক্ষা কৰিবলৈ গৈ আছে, তেন্তে প্ৰথমে ইয়াৰ বিষয়ে ভালদৰে অনুসন্ধান কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। আমদানি-ৰপ্তানি সম্পৰ্কীয় সিদ্ধান্তৰ ওপৰত সতৰ্কতাৰে বিবেচনা কৰাৰ পিছতহে সিদ্ধান্ত লওক। নিয়োজিত লোকৰ কামত হঠাৎ সমস্যাৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- গাঁঠিৰ বিষত আপুনি অশান্তি পাব। ব্যৱসায়ত আপোনাৰ বুজাবুজিৰ দ্বাৰা যিকোনো সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব। বিষয়া আৰু ডাঙৰ মানুহৰ সৈতে যোগাযোগ ৰখাটো ব্যৱসায়ৰ বাবে লাভজনক হ’ব। নিজৰ কামত মনোনিৱেশ কৰি থাকিলে নতুন কৃতিত্ব লাভ কৰিব পাৰে। বিবাহিত লোকসকলে ঘৰুৱা জীৱনৰ কিছুমান অভাৱক আওকাণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব আৰু তেওঁলোকক সুখী কৰি ৰাখিবলৈ জীৱন সংগীৰ বাবে বিশেষ কিবা এটা কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

তুলা ৰাশি- খেলুৱৈসকলে নিজৰ ক্ষেত্ৰখনৰ কিবা এটাত অলপ হতাশ হ’ব পাৰে, কিন্তু আপুনি নিজৰ স্থান শক্তিশালী কৰিব লাগিব। আপোনাৰ ব্যৱসায়ৰ সঠিক বিত্তীয় ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে আপুনি সফলতাৰ নতুন মাত্ৰা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব। বিপণনৰ লগত জড়িত ব্যৱসায়ীজনে অলপ গুৰুতৰ মনোভাৱ গ্ৰহণ কৰাটো প্ৰয়োজনীয় হ’ব। আপোনাৰ ঘৰত চলি থকা পৰিস্থিতিৰ ওপৰত আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ নিয়ন্ত্ৰণ থাকিব। আপোনাৰ প্ৰচেষ্টা সফল হ’ব। চকুৰ বিষো হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কৰা কষ্টৰ সঠিক ফলাফল লাভ কৰিব পাৰে। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব। ব্যৱসায়িক স্থানটোক নতুন ৰূপ দিবলৈ বিশেষজ্ঞৰ পৰামৰ্শ ল’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত কৰ্মচাৰী আৰু সহযোগীসকলৰ উপযুক্ত অৱদান থাকিব। ইয়াৰ ফলত উৎপাদন বৃদ্ধি পাব। কাৰ্যালয়ত কাম কৰাৰ বাবেও অতিৰিক্ত সময় দিব লাগিব। পৰিয়ালৰ লোকৰ সৈতে বাহিৰত খোৱাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

ধনু ৰাশি- পৰিয়ালত অশান্তিৰ পৰিস্থিতি হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়িক কামত গাফিলতি আৰু অলসতাই সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। সেইবাবেই পৰিকল্পনা কৰি নিজৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰক। কোনো ধৰণৰ চৰকাৰী কামত হস্তক্ষেপ নকৰিব আৰু অংশীদাৰিত্বৰ সৈতে জড়িত ব্যৱসায়ত স্বচ্ছতা বজাই ৰখাটো প্ৰয়োজনীয়, নহ’লে সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱাৰ আগতে এজন সক্ষম ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ লওক। স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মকৰ ৰাশি- পৰিয়ালৰ বন্ধু-বান্ধৱ আৰু আত্মীয়ৰ লগত সময় কটাব। ব্যৱসায়ৰ কোনো কামত পলম হ’ব পাৰে, যাৰ বাবে আপোনাৰ চিন্তাৰ সময় নষ্ট হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ বাবেও যাত্ৰা কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। এই সময় আপোনাৰ বিপণন আৰু যোগাযোগৰ উৎস শক্তিশালী কৰি কটাওক। কাৰ্যালয়ৰ কাম সঠিকভাৱে কৰিব পাৰিব। খেলুৱৈসকলে কিছু কাৰ্যকলাপৰ বাবে বহু দূৰলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা থাকিব। পেটৰ বিষৰ অভিযোগ থাকিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- বীমা আৰু কমিচনে ব্যৱসায়ত লাভজনক পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিব। চৰকাৰী ঠিকাদাৰী লগত জড়িত ব্যৱসায়ত হঠাৎ লাভ হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ ওপৰত উচ্চ বিষয়াৰ হেঁচা পৰিব। ঘৰৰ এজন বৃদ্ধৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি চিন্তা থাকিব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকল নিজৰ ক্ষেত্ৰখনত ব্যস্ত থাকিব। স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত দিনটো আপোনাৰ পক্ষত হ’ব। পত্নীৰ পৰামৰ্শই আপোনাক আৰ্থিক লাভাৱাম্বিত কৰিব পাৰে।

মীন ৰাশি- চৰকাৰী চাকৰিৰ বাবে চেষ্টা কৰা সকলে ভাল খবৰ পাব পাৰে। ব্যৱসায়টোৰ প্ৰতি বহুত গুৰুত্ব দিব আৰু ইয়াত চলি থকা সমস্যাবোৰ আঁতৰাবলৈ বহুত আলোচনা কৰিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ উপস্থিতি আৰু একাগ্ৰতাই পৰিৱেশ অনুশাসিত কৰি ৰাখিব। কৰ্মচাৰীসকলেও সহযোগ কৰিব। ব্যৱসায়িক চুক্তি লাভজনক হ’ব। চৰকাৰী কামৰ লগত জড়িত ব্যৱসায়ত আপুনি বহুত সফলতা লাভ কৰিব। বাহিৰৰ খাদ্য-পানীয়ৰ পৰা আঁতৰি থাকক।

Related Articles

Back to top button