অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৮ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি- আত্মবিশ্বাস বহুত থাকিব, কিন্তু ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব। বন্ধুৰ সমৰ্থনো পাব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। শিশুটিৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। মানসিক শান্তি থাকিব। শিক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। পত্নীৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। খৰচ বাঢ়িব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। লাভৰ সুযোগ থাকিব।

বৃষ ৰাশি- বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। বাহনৰ আনন্দ বৃদ্ধি পাব পাৰে। অপৰিকল্পিত খৰচ বৃদ্ধি পাব। পৰিয়ালৰ এগৰাকী মহিলাৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। নেতিবাচক চিন্তাই মনত প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। প্ৰকৃতিত বিৰক্তি থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অসুবিধা হব পাৰে। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। কঠোৰ পৰিশ্ৰমও বেছি হ’ব। ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা আছে।

মিথুন ৰাশি- আয় হ্ৰাস আৰু ব্যয়ৰ অতিৰিক্ততাৰ পৰিস্থিতি বৃদ্ধি পাব পাৰে। চিকিৎসাৰ খৰচ আৰু ঘৰৰ মেৰামতিৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। কথাত কঠোৰতা থাকিব। বাক্যৰ প্ৰভাৱো বাঢ়িব। সমাজত সন্মান পাব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু মনটোও বিচলিত হ’ব পাৰে।

কৰ্কট ৰাশি– চাকৰিটোত কোনো বিশেষ উদ্দেশ্যৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। হতাশা আৰু অসন্তুষ্টি মনৰ মাজত থাকিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বন্ধুৰ সহায়ত চাকৰিৰ সুযোগ পাব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। শাৰীৰিক সুখ বাঢ়িব। ব্যৱসায়িক অৱস্থা শক্তিশালী হ’ব। বন্ধু এজনৰ সমৰ্থন পাব। বিতৰ্কৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক।

সিংহ ৰাশি- আয় বাঢ়িব। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি বৃদ্ধি পাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস থাকিব। সুখ বৃদ্ধি হ’ব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। মনত হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভূতি আহিব। চাকৰিৰ দায়িত্ব সম্প্ৰসাৰণ আৰু স্থান সলনি হব পাৰে। ব্যয়ৰ অতিৰিক্ততা থাকিব পাৰে। ব্যৱসায়ত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। সম্পৰ্কত মধুৰতা থাকিব।

কন্যা ৰাশি- অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হব। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। শাসক শক্তিৰ সমৰ্থন পাব, কিন্তু স্বাস্থ্যৰ যত্নও লওক। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। মনত শান্তি থাকিব। ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। বাক্যৰ প্ৰভাৱ বাঢ়িব। বন্ধ কৰা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব। পত্নীৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব। বন্ধুৰ পৰা নতুন ব্যৱসায়িক প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰিব। টকা পোৱাৰ সম্ভাৱনাও বৃদ্ধি পাইছে।

তুলা ৰাশি- ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা বৃদ্ধি পাব পাৰে। আয়ৰ উৎসও গঢ় লৈ উঠিব। শিল্প আৰু সংগীতৰ ধাৰা বাঢ়িব। সুখ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। সন্মান বাঢ়িব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ভাতৃৰ সমৰ্থন পাব। আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা হ’ব। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক।

বৃশ্চিক ৰাশি- মন সুখী হব। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰখন বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। ব্যৱসায়িক অৱস্থা শক্তিশালী হ’ব। লাভ বাঢ়িব। বাহনৰ আনন্দ কমি যাব পাৰে। আপোনাৰ ইচ্ছাৰ বিৰুদ্ধে চাকৰিটোত কিছু অতিৰিক্ত দায়িত্ব পাব পাৰে। কষ্টৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। হয়তো ভ্ৰমণলৈ যাব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

ধনু ৰাশি– পৰিয়ালৰ সহায় পাব। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান থাকিব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত চাকৰিৰ সুযোগ পাব পাৰে। ভাষণত মৃদুতা থাকিব। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। চাকৰি সলনি হোৱাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হব পাৰে। ভাই-ভনীৰ সংগ আৰু সহযোগিতা পাব। ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। লাভৰ সুযোগ থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অনুকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব। মনত নেতিবাচকতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- মন সুখী হ’ব, কিন্তু কথা-বতৰাত সংযত থাকক। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। শৈক্ষিক কামত গুৰুত্ব দিয়ক। ব্যৱসায়ত বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত যিকোনো সম্পত্তিত বিনিয়োগ কৰিব পাৰিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। শিক্ষাৰ কামত বাধা আহিব পাৰে। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব।

কুম্ভ ৰাশি- শৈক্ষিক কামত নিয়োজিত হ’ব, কিন্তু তাৰ ফলত অসুবিধাও আহিব পাৰে। চাকৰিটোত যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব পাব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। খং আৰু আবেগৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। পাৰিবাৰিক সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সুযোগ থাকিব। অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে।

মীন ৰাশি- কঠোৰ পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব। ধৈৰ্য ধৰক। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা পৰিয়ালৰ সৈতে কৰিব পাৰে। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব। চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব। ধৰ্মীয় কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু নেতিবাচকতাই মনৰ ওপৰতো প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰখন বৃদ্ধি হ’ব পাৰে।

Related Articles

Back to top button