অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৪ ডিচেম্বৰ, বুধবাৰ

মেষ ৰাশি- মন সুখী হ’ব, কিন্তু কথা-বতৰাত সংযত থাকক। বন্ধু এজনৰ সহায়ত ব্যৱসায় বাঢ়িব। লাভৰ সুযোগ থাকিব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অপ্ৰয়োজনীয় কাজিয়া আৰু বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব দিয়ক। পাব পিতৃৰ সহায়। ভাতৃৰ সহযোগিতা থাকিব। চাকৰিটোত দায়িত্ব বাঢ়িব পাৰে। সন্মান বাঢ়িব। বিষয়াসকলৰ লগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- অপ্ৰয়োজনীয় খং পৰিহাৰ কৰক। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। শিক্ষাৰ কামত বাধা আহিব পাৰে। সজাগ হওক। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। কোনো অজ্ঞাত ভয়ে অশান্তি দিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ অৱস্থা উন্নত হ’ব। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস কমি যাব। যিকোনো নতুন পৰিকল্পনাত বাধা আহিব পাৰে। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব।

মিথুন ৰাশি- আত্মবিশ্বাস থাকিব। শিল্প বা সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব, কিন্তু অপ্ৰয়োজনীয় খং এৰক। চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। পাব ৰিতৃৰ সহায়। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। পত্নীৰ লগত বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকক। চাকৰিৰ আন ঠাইলৈ যাব লাগিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত পৰিৱৰ্তন সম্ভৱ। ভ্ৰমণ বেছি হ’ব। খৰচো বৃদ্ধি পাব। ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কৰ্কট ৰাশি- বাক্যত মধুৰতা থাকিব, কিন্তু ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। বন্ধুৰ সহায়ত ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। মনটো বিচলিত হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। মনত সুখৰ অনুভূতি থাকিব। ব্যৱসায়ত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- মনত শান্তি আৰু সুখ থাকিব। ব্যৱসায়ৰ পৰা লাভ বাঢ়িব। অপ্ৰয়োজনীয় দৌৰা-দৌৰি বাঢ়িব পাৰে। গৃহ বা সম্পত্তিৰ সুখ বাঢ়িব। খৰচ বাঢ়িব। পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। শিক্ষামূলক কামৰ বাবে ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস কমি যাব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। লিখা-মেলা আৰু বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব। পৰিয়ালৰ সৈতে কোনো ধৰ্মীয় স্থানলৈ তীৰ্থযাত্ৰা কৰিব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। বাক্যৰ প্ৰভাৱ বাঢ়িব। মনত হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভূতি আহিব। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। অপৰিকল্পিত খৰচ বৃদ্ধি পাব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব বিচাৰি পাব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

তুলা ৰাশি- ব্যৱসায়িক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। মন সুখী হ’ব, কিন্তু কথা-বতৰাত সংযত থাকক। ব্যৱসায়ৰ উন্নতি হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। শাৰীৰিক সুখ বাঢ়িব। পাব মাতৃৰ সমৰ্থন। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ লগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- মনৰ উত্থান-পতন হব। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা থাকিব। ঠাই সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব৷ আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰপূৰ হ’ব। পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। খৰচ বেছি হ’ব। শিশুটিৰ দায়িত্ব পালন হ’ব। সামাজিক কামত নিয়োজিততা বৃদ্ধি পাব পাৰে। হঠাৎ ধন লাভ কৰিব পাৰে। পাৰিলে আজি দূৰ ভ্ৰমণ এৰাই চলক।

ধনু ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব। ব্যৱসায়িক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বিদেশ ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনাও আছে। ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। পাব মাতৃৰ সংগ। পিতৃৰ পৰা টকা পাব পাৰে। শিশুৰ সুখ বাঢ়িব। বাক্যত কোমলতা ৰাখক। বন্ধুৰ সহায়ত সম্পত্তিত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়িক লাভ বৃদ্ধি পাব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মকৰ ৰাশি- ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ব্যৱসায়ত কিছু পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ লক্ষণ দেখা গৈছে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰত অতিৰিক্ত দায়িত্ব বিচাৰি পোৱা যায়। পৰিয়ালৰ পৰা আঁতৰি থাকিব লাগিব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। পিতৃৰ লগত মতাদৰ্শগত পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। খৰচ বাঢ়িব।

কুম্ভ ৰাশি- মন সুখী হ’ব। ব্যৱসায়ৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায় বৃদ্ধি পাব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। খৰচ বাঢ়িব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। আয়ৰ পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব। অপৰিকল্পিত খৰচ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। আন কোনোবা ঠাইলৈ যাব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে।

মীন ৰাশি- পঢ়া-শুনাৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। বাহনৰ আনন্দ বৃদ্ধি পাব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। আত্মবিশ্বাস ভৰপূৰ হ’ব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। পাব বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা। বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। আয়ৰ নতুন উৎসৰ সৃষ্টি হ’ব।

Related Articles

Back to top button