অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১১ ডিচেম্বৰ, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি- কোনো অজ্ঞাত ভয়ত অশান্তি হব পাৰে। মনত নেতিবাচক চিন্তাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব। আয়ো বৃদ্ধি পাব। ধৰ্মীয় কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। বন্ধুৰ পৰা ব্যৱসায়ত সহায় ল’ব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। জীৱন সংগীৰ সমৰ্থন পাব। চাকৰিত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বৃষ ৰাশি- ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। বাক্যত মধুৰতা থাকিব। পৰিয়ালত শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বৌদ্ধিক কৰ্মৰ পৰা আয় বৃদ্ধি পাব। শিল্প আৰু সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। টকা পোৱা যাব। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। বিভ্ৰান্তি মনত থাকিব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে।

মিথুন ৰাশি- মনত শান্তি আৰু সুখৰ অনুভূতি থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। ব্যৱসায়ৰ পৰা আয় বৃদ্ধি হ’ব যদিও কিছু বাধাও থাকিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। শিক্ষামূলক কামৰ বাবে বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। শৈক্ষিক কামৰ অৱস্থা উন্নত হ’ব। কিছু ডাঙৰ দায়িত্ব পাব পাৰে। ভাতৃৰ পৰা সমৰ্থন পাব।

কৰ্কট ৰাশি- চাকৰিটোত যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব ল’ব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। বাক্যত মধুৰতা থাকিব। আৰ্থিক পৰিস্থিতি উন্নত হ’ব। পৰিয়ালত সন্মান থাকিব। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব, কিন্তু কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰিব। দৈনন্দিন জীৱন ব্যস্ত হৈ পৰিব। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে দীঘলীয়া যাত্ৰাত যোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

সিংহ ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব। চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰ আদিত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। মনত শান্তি আৰু সুখৰ অনুভূতি থাকিব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। উচ্চ শিক্ষাৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ যাব পাৰে। আশা আৰু হতাশাৰ মিশ্ৰিত অনুভূতি মনত থাকিব। কাৰ্য্যস্থানত বিষয়াসকলৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য থাকিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- মন সুখী হব। আত্মবিশ্বাস ভৰপূৰ হ’ব। শৈক্ষিক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ত থাকিব। আয় বৃদ্ধি হ’ব। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। বিষয়াৰ সৈতে মতানৈক্য বৃদ্ধি পাব পাৰে। বহুদিন ধৰি আবদ্ধ হৈ থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব৷

তুলা ৰাশি- অপ্ৰয়োজনীয় খং আৰু বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। স্থান সলনিও হ’ব পাৰে। পদোন্নতিৰ সুযোগ বিচাৰি পাব পাৰে। উচ্চ পদবী পাব। শৈক্ষিক কামে সুখকৰ ফলাফল পাব। ভাতৃৰ সহায়ত নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে। মনৰ উত্থান-পতন হ’ব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক।

বৃশ্চিক ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু মনত নেতিবাচক চিন্তা পৰিহাৰ কৰক। ব্যৱসায়ত লাভ বাঢ়িব। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুযোগ পাব। পৰিয়ালত বিবাদৰ পৰিস্থিতিৰ পৰা আঁতৰি থাকক। পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা পৰিয়ালৰ সৈতে কৰিব পাৰে। শৈক্ষিক আৰু গৱেষণামূলক কামত আপুনি আকাংক্ষিত সফলতা লাভ কৰিব।

ধনু ৰাশি- মন সুখী হব। এটা নতুন ব্যৱসায়িক প্ৰস্তাৱ লাভ কৰিব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। পৰিয়ালত সন্মান থাকিব পাৰে। ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। খৰচ বাঢ়িব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- মনত আশা আৰু হতাশাৰ অনুভূতি থাকিব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় খং আৰু বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। ব্যৱসায়ৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। পৰিয়ালত সন্মান থাকিব। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। উচ্চ পদবী লাভ কৰিব পাৰে। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা আছে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক।

কুম্ভ ৰাশি- ক্ৰোধ নিয়ন্ত্ৰণ কৰক। সম্পত্তি বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। পিতৃৰ সহায় লাভ কৰিব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব। টকা লাভ কৰিব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু খৰচৰ অতিৰিক্ততাই আপোনাক অশান্তি দিব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত নতুন কাম আৰম্ভ কৰিব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। হয়তো আন ঠাইলৈ যাব লাগিব। পাৰিবাৰিক সমস্যা বাঢ়িব।

মীন ৰাশি– শৈক্ষিক কামত আগ্ৰহী হব। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। চাকৰিটোত বহিঃৰাজ্য ভ্ৰমণৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। ভ্ৰমণ লাভজনক হ’ব। মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। ধন লাভ কৰিব পাৰে। কষ্টৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। অপ্ৰয়োজনীয় খৰচৰ বাবে অশান্তি পাব পাৰে। পাব মাতৃৰ সমৰ্থন।

Related Articles

Back to top button