অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৭ ডিচেম্বৰ, বুধবাৰ

মেষ ৰাশি- নিজৰ লক্ষ্যত উপনীত হ’বলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰিবলগীয়া হব। ঘৰৰ বাবে নতুন বস্তু কিনিব পাৰিব। আত্মীয়ক সহায় কৰিব পাৰে। ফলত আপুনি সুখী হ’ব। আজি নেতিবাচক চিন্তাৰ মানুহৰ পৰা আঁতৰি থাকক। অন্যথা আপোনাৰ সুনামৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। খৰচ হঠাতে বাঢ়িব। যদি আপুনি কোনো সিদ্ধান্ত লোৱাত অসুবিধা পাইছে তেন্তে এজন জ্যেষ্ঠ আৰু অভিজ্ঞ ব্যক্তিৰ পৰামৰ্শ লওক। আৰ্থিক অৱস্থা ভাল হ’ব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ ভাল হ’ব।

বৃষ ৰাশি- আজি কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ল’ব পাৰে। এই সিদ্ধান্তৰ ফলত ভৱিষ্যতে লাভ হ’ব। পৰিয়ালৰ সহায় আৰু পৰামৰ্শ আপোনাৰ বাবে উপকাৰী হব। কৰ্মক্ষেত্ৰত ব্যস্ততা বাঢ়িব। পৰিস্থিতিটো শান্তভাৱে চম্ভালিব পাৰিব। কথা-বতৰাৰ সময়ত নেতিবাচক কথা আলোচনা নকৰিব। বিনিয়োগৰ বাবে সময় প্ৰতিকূল। এই সময়ত কোনো ধৰণৰ বিনিয়োগ গ্ৰহণ নকৰিব। ফলত ক্ষতি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায়িক কাৰ্যকলাপ স্বাভাৱিক হৈ থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন আৰু পৰিয়ালৰ বাবে সময় উলিওৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয়।

মিথুন ৰাশি- আজি এটা ভাল দিন হ’ব। ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ক লগ পোৱাৰ সুযোগ পাব। ফলত আপুনি হতাশাৰ পৰা মুক্তি পাব পাৰে। বুদ্ধিমত্তাৰ সহায়ত যি সিদ্ধান্ত লয়, লাভ অৰ্জন কৰিব পাৰে। কাৰোবাক সহায় কৰাৰ লগতে আপোনাৰ বাজেটত গুৰুত্ব দিয়ক। আকৌ মনোৰঞ্জনৰ লগতে ব্যক্তিগত কামত গুৰুত্ব দিব লাগিব। অচিনাকি মানুহৰ সৈতে বিত্তীয় লেনদেনৰ সময়ত লোকচানৰ সম্ভাৱনা আছে। আইন-আদালতৰ গোচৰ চলি থাকিলে ইয়াক আৰু জটিল নকৰিব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ ভাল হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কৰ্কট ৰাশি- আজি মনৰ ইচ্ছাৰে কাম কৰাৰ সুযোগ পাব। মনৰ শান্তি পাব। যিকোনো নতুন তথ্য আৰু খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। শিশু আৰু যুৱক-যুৱতীসকলে অধ্যয়ন আৰু কেৰিয়াৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ক। বহু সময়ত আনৰ কথা শুনি নিজকে হেৰুৱাব পাৰে। গতিকে আপোনাৰ সাধাৰণ জ্ঞান ব্যৱহাৰ কৰক। ধৈৰ্য্য আৰু স্থিৰতা বজাই ৰাখক। কৰ্মচাৰীৰ সম্পূৰ্ণ সহযোগিতা লাভ কৰক। কামৰ উন্নতি হ’ব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ সুখদায়ক হ’ব।

সিংহ ৰাশি- মহিলাসকলৰ বাবে দিনটো বহুত ভাল হব। নতুন পৰিকল্পনা সৃষ্টি হ’ব আৰু লাভৰ সম্ভাৱনা প্ৰবল দেখা যায়। কথা কোৱাৰ ধৰণে আনক আপোনাৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত কৰিব। আপুনি চম্ভালিব পৰাতকৈ বেছি কাম কৰিলে স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। গতিকে মাজে মাজে জিৰণি লওক। খৰখেদাকৈ কামটো শেষ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে কামটো সঠিকভাৱে সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰত আপোনাৰ প্ৰভাৱ অব্যাহত থাকিব। স্বাস্থ্য ভাল হ’ব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- আজি পৰিস্থিতি অনুকূল হ’ব। এই ৰাশিৰ জাতক-জাতিকাৰ কৰ্ম দক্ষতাৰ বাবে প্ৰশংসা কৰা হ’ব। হুলস্থুলৰ মাজতো ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আহিব। ৰাজনৈতিক আৰু সামাজিক কামত ব্যস্ত থাকিব। আজি যিকোনো ধৰণৰ যাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। সাৱধান. এলাহ বা অত্যধিক আলোচনাই আপোনাৰ সময় নষ্ট কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়িক কাম-কাজৰ উন্নতি হ’ব। বিবাহিত জীৱনত সম্পৰ্ক অধিক অন্তৰংগ হৈ উঠিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

তুলা ৰাশি- আজি কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ ফল লাভ কৰিব। যিকোনো পাৰিবাৰিক বিষয়ত আপোনাৰ সিদ্ধান্তই সৰ্বোচ্চ হ’ব। আয় হোৱাৰ লগে লগে টকা খৰচ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব। ভাই-ভনীৰ লগত কোনো ধৰণৰ মতানৈক্য হ’বলৈ নিদিব। অপ্ৰয়োজনীয় শাৰীৰিক গতিবিধিৰ ফলত ক্ষতি হ’ব পাৰে। বাহিৰৰ মানুহৰ লগত কথা পাতিলে সাৱধান হওক। কিছুমানে আপোনাক স্বাৰ্থপৰ কাৰণত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। এই সময়ত কাম কৰাৰ ধৰণত কিছু পৰিৱৰ্তন কৰাটো গুৰুত্বপূৰ্ণ।

বৃশ্চিক ৰাশি- নিজৰ পুৰণি মতানৈক্য সমাধান কৰিব। আপোনাৰ একাগ্ৰতা আৰু সহায়ৰ দ্বাৰা যিকোনো কাম সম্পন্ন কৰিব পাৰে। শিশু সম্পৰ্কীয় সমস্যা সমাধান হোৱাৰ লগে লগে আপুনি সকাহ পাব। ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয় বস্তুবোৰ সুৰক্ষিত ৰাখক। সপোনৰ জগতখনৰ পৰা ওলাই আহক আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰক। কাৰোবাক বিশ্বাস কৰিলে দুখৰ সৃষ্টি হ’ব পাৰে। এই সময়ত আপুনি অধিক কষ্ট কৰিব লাগিব আৰু ব্যৱসায়িক লাভ কমি যোৱাৰ পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব। স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত সম্প্ৰীতি থাকিব।

ধনু ৰাশি- আজি নিজৰ কথা চিন্তা কৰা উচিত। সময় সলনি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিলে সময় অনুকূল। লগ পাব এজন প্ৰিয় বন্ধুক। পুৰণি স্মৃতিয়ে আপোনাৰ মুখত হাঁহি বিৰিঙাব। ঘনিষ্ঠ আত্মীয়ৰ লগত তৰ্ক কৰিলে পৰিয়ালৰ পৰিৱেশত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব। ব্যৱসায়ত বাধা আহিব পাৰে। স্বামী-স্ত্ৰীৰ মাজত মতানৈক্য বাঢ়িব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ বাবে আজি বিনিয়োগ আপোনাৰ বাবে অনুকুল হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মকৰ ৰাশি- আজি পৰিস্থিতি অনুকূল হ’ব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ ওপৰত বেছি মানসিক চাপ নিদিব। অন্যথা তেওঁলোকৰ মনোবল ভাঙিব পাৰে। অবিবেচকভাৱে দেখুৱাই খৰচ নকৰিব। নেতিবাচক শক্তিয়ে মতন প্ৰভাৱিত কৰিবলৈ নিদিব। পাৰিবাৰিক পৰিৱেশ আনন্দৰে ভৰা হ’ব, পৰিয়ালৰ সদস্যৰ সৈতে সময় কটাব পাৰিব। ৰক্তচাপ আৰু উচ্চ ৰক্তচাপ ৰোগীয়ে নিজৰ বিশেষ যত্ন ল’ব লাগে।

কুম্ভ ৰাশি- ভাল কাম কৰিব, যাৰ বাবে সমাজত সন্মান লাভ কৰিব। যদি আপুনি কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ কামত বিনিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে তেন্তে সেইটো গুৰুত্বসহকাৰে বিবেচনা কৰক। এই সময়ত পৰিস্থিতি অনুকূল হ’ব। সকলোকে সুখী কৰি ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰি নিজকে আঘাত দিব পাৰে। সামৰ্থ্য অনুসৰি কাম কৰক। বৰ্তমানৰ ব্যৱসায়ৰ উপৰিও নতুন কামৰ প্ৰতি আপোনাৰ ৰুচিও বৃদ্ধি পাব।

মীন ৰাশি- নিজৰ বুদ্ধিমত্তাৰ সহায়ত প্ৰতিকূল পৰিস্থিতিক ইতিবাচক পৰিস্থিতিলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিব পাৰে। পৰিকল্পনা আৰম্ভ কৰিবলৈ এই সময়খিনি ভাল। এই সময়ত ভৱিষ্যতৰ পৰিকল্পনাৰ প্ৰভাৱ বৃদ্ধি পাব। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে নিজৰ প্ৰকল্পত সফলতা লাভ কৰিব নোৱাৰাৰ বাবে হতাশ অনুভৱ কৰিব পাৰে। ঘৰৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ কাম আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আপোনাৰ বাজেটৰ ওপৰত চকু ৰাখক। কৰ্মৰ হেঁচাত পৰিয়ালৰ বাবে সময় উলিওৱাটো অতি প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰিব।

Related Articles

Back to top button