অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ৩ ডিচেম্বৰ, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- কোনো অজ্ঞাত ভয়ত অশান্তি পাব পাৰে। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে বন্ধুৰ পৰা প্ৰস্তাৱ পাব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। বাক্যত মধুৰতা থাকিব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। কাপোৰৰ খৰছ বাঢ়িব। আত্মবিশ্বাস থাকিব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। হয়তো আন ঠাইলৈ যাব লাগিব। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- মন শান্ত হৈ থাকিব, কিন্তু অপ্ৰয়োজনীয় খং পৰিহাৰ কৰক। বৌদ্ধিক কৰ্মৰ পৰা আয় বৃদ্ধি পাব। বন্ধুৰ পৰা কৰ্মসংস্থাপনৰ সুযোগ পাব পাৰে। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। শাৰীৰিক সুখ বাঢ়িব। চাকৰিত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাষণত মৃদুতা থাকিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক।

মিথুন ৰাশি- আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হব। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। শিক্ষামূলক কামৰ প্ৰতি সচেতন হওক। মনটো সুখী হ’ব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা পৰিয়ালৰ সৈতে কৰিব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব, কিন্তু কথা-বতৰাত সংযত থাকক। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ অৱস্থা উন্নত হ’ব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ উন্নতি হ’ব। ব্যৱসায়ত সফলতা থাকিব।

কৰ্কট ৰাশি- মনত উত্থান-পতন হ’ব পাৰে। ব্যৱসায়ত অসুবিধা হ’ব পাৰে। পিতৃৰ পৰা টকা লাভ কৰিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সহায় পাব, কিন্তু স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ধৰ্মীয় কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক বিতৰ্ক এৰাই চলিবলৈ চেষ্টা কৰক। বন্ধুৰ সহায়ত চাকৰিৰ সুযোগ পাব পাৰে। ভাষণত মৃদুতা থাকিব। পাৰিবাৰিক সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে।

সিংহ ৰাশি- বহুত আত্মবিশ্বাস থাকিব, কিন্তু মন অশান্ত হব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। চাকৰিটোত যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব পাব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। অত্যাধিক পৰিশ্ৰমে বিৰক্তিৰ সৃষ্টি কৰিব। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। বন্ধুৰ সহায়ত নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- মন সুখী হ’ব। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব, কিন্তু স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সৈতে সম্প্ৰীতি বজাই ৰাখক। অপ্ৰয়োজনীয় বিবাদ পৰিহাৰ কৰক। ধৈৰ্য্য ধৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। যাত্ৰাৰ খৰছ বাঢ়িব পাৰে। হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভৱ হ’ব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। আয়ৰ নতুন উৎস গঢ় লৈ উঠিব।

তুলা ৰাশি- আশা-নিৰাশা মনত থাকিব পাৰে। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। ধৰ্মীয় সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা থাকিব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ বাবে পিতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। মানসিক উত্তেজনা হ’ব। পিতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সমৰ্থন পাব। ব্যৱসায়ত লাভৰ সুযোগ থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- মনত শান্তি থাকিব, কিন্তু তথাপিও শান্ত হৈ থাকক। পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। ব্যৱসায়ৰ পৰা লাভৰ সুযোগ থাকিব। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব। যান-বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব। চাকৰিৰ স্থান সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ধৈৰ্য্যৰ অভাৱ হ’ব। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। পত্নীৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব।

ধনু ৰাশি- মন সুখী হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। খৰচ বাঢ়িব। বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। কাপোৰ উপহাৰ হিচাপে লাভ কৰিব পাৰে। শৈক্ষিক আৰু বৌদ্ধিক কামৰ সুখদায়ক ফল পোৱা যাব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণৰ এক কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু ধৈৰ্য্য কমি যাব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। লাভৰ সুযোগ থাকিব। অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। শৈক্ষিক বা বৌদ্ধিক কামেৰে সন্মান লাভ কৰিব পাৰে। পুৰণি বন্ধু এজনক লগ পাব। মন অস্থিৰ হৈ থাকিব। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। পত্নীৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। চাকৰি সলনি সম্ভৱ। আন কোনোবা ঠাইলৈ যাব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- শৈক্ষিক কামৰ উন্নতি হ’ব। বন্ধুৰ সহায়ত আয় বৃদ্ধিৰ উৎস গঢ় লৈ উঠিব পাৰে। যাত্ৰাৰ খৰছ বাঢ়িব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কৰ্মক্ষেত্ৰতো পৰিৱৰ্তন সম্ভৱ। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। অপৰিকল্পিত খৰচ বৃদ্ধি পাব। জীৱন সংগীৰ সমৰ্থন পাব। লিখা-মেলা আৰু বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে। অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে।

মীন ৰাশি- সন্মান লাভ কৰিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। ব্যৱসায়ত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। পঢ়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। লেখা আৰু বৌদ্ধিক কামৰ পৰা আয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। শৈক্ষিক কামে সুখকৰ ফলাফল প্ৰদান কৰিব। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে।

Related Articles

Back to top button