অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২৭ নৱেম্বৰ, দেওবাৰ

মেষ ৰাশি- মনৰ উত্থান-পতন হব। কথা-বতৰাত শান্ত হৈ থাকক। চাকৰিটোত যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব পাব পাৰে। বিদেশ ভ্ৰমণলৈও যাব লাগিব পাৰে। যাত্ৰা সফল হ’ব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। শৈক্ষিক কামে সুখকৰ ফলাফল দিব। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। আত্মবিশ্বাস হ্ৰাস পাব। চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। বন্ধু-বান্ধৱীৰ লগত বিবাদ হব পাৰে। নতুন ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- সংযত হওক। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। লগতে শিশুটিৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লব। চাকৰিত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা পৰিয়ালৰ সৈতে কৰিব পাৰি। যাত্ৰাটো সুখকৰ হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত ব্যাঘাত জন্মিব পাৰে। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব।

মিথুন ৰাশি- মনত আশা-নিৰাশাৰ অনুভূতি থাকিব পাৰে। শিক্ষামূলক কামত অসুবিধা হ’ব পাৰে। চাকৰিত কৰ্মক্ষেত্ৰৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। কষ্টৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা বৃদ্ধি পাব পাৰে। হয়তো যাত্ৰাত যাবলগীয়া হ’ব। আত্মবিশ্বাস থাকিব। মাতৃৰ লগত মতাদৰ্শগত পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। খং নিয়ন্ত্ৰণ কৰক।

কৰ্কট ৰাশি- মন অশান্ত হ’ব। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। এজন ৰাজনীতিবিদক লগ পাব পাৰে। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ হ’ব পাৰে। পাব পিতৃৰ সহায়। আত্মবিশ্বাস হ্ৰাস পাব। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। মাতৃৰ পৰিয়ালৰ এগৰাকী মহিলাৰ পৰা ধন পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব।

সিংহ ৰাশি- আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। ব্যৱসায়িক ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। মানসিক শান্তি থাকিব। চাকৰিত থকা বিষয়াৰ লগত বিতৰ্ক এৰক। প্ৰগতিৰ সুযোগ বিচাৰি পাব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। চাকৰিটোত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হ’ব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। ধন-সম্পত্তি বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কন্যা ৰাশি- ব্যৱসায়িক কামত নিয়োজিত হব। লাভৰ সুযোগ থাকিব। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব৷ কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। বিষয়াৰ লগত বিতৰ্ক এৰক। প্ৰগতিৰ সুযোগো পাব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। ধৈৰ্য্য কমি যাব। পুৰণি বন্ধু এজন আহিব পাৰে। খৰচ বাঢ়িব পাৰে। বন্ধু-বান্ধৱীক লগ পাব।

তুলা ৰাশি- অপ্ৰয়োজনীয় খং আৰু বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। ব্যৱসায়ত পৰিৱৰ্তনৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। পিতৃৰ সহায় লাভ কৰিব। চাকৰিৰ সাক্ষাৎকাৰ আদিত আপুনি সফলতা লাভ কৰিব। যিকোনো সম্পত্তি আয়ৰ মাধ্যম হ’ব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- মন অশান্ত হৈ থাকিব, কিন্তু বাক্যত মৃদুতা থাকিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। খৰচ বাঢ়িব। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। উচ্চ পদবী লাভ কৰিব পাৰে। কামৰ ক্ষেত্ৰখন সম্প্ৰসাৰিত হ’ব। আত্মবিশ্বাস থাকিব। মাতৃৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে।

ধনু ৰাশি- মনত শান্তি আৰু সুখ থাকিব। বহুত আত্মবিশ্বাস থাকিব। ব্যৱসায়ৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। লাভৰ সুযোগ থাকিব। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। সুখ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত চাকৰিৰ সুযোগ বিচাৰি পাব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিয়ালৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলগীয়া হ’ব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব।

মকৰ ৰাশি- আত্মবিশ্বাস বহুত হব। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। এলাহ অত্যধিক হ’ব পাৰে। পাৰিবাৰিক সমস্যাৰ প্ৰতি সচেতন হওক। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। পত্নীৰ লগত হুলস্থুল হ’ব পাৰে। অপৰিকল্পিত খৰচ বৃদ্ধি পাব। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব৷ সন্মান লাভ কৰিব পাৰে।

কুম্ভ ৰাশি- মনত আশা-নিৰাশাৰ অনুভূতি থাকিব পাৰে। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। বহিঃৰাজ্যতো যাব পাৰে। খৰচ বাঢ়িব। মনটো সুখী হ’ব। কথা-বতৰাতো ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। ধৈৰ্য্য কমি যাব। শৈক্ষিক আৰু গৱেষণামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব।

মীন ৰাশি- পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হব। ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। আয় বৃদ্ধি হ’ব, কিন্তু পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব। বন্ধুৰ পৰা সহায় ল’ব পাৰে। শিক্ষামূলক কামত সফল হ’ব। পৰিয়ালৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পাব পিতৃৰ সহায়। বিদেশ ভ্ৰমণৰ সম্ভাৱনা আছে। পত্নীৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব পাৰে।

Related Articles

Back to top button