অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ২৬ নৱেম্বৰ, শনিবাৰ

মেষ ৰাশি- মাতৃৰ স্বাস্থ্য উন্নত হ’ব, কিন্তু জীৱন সংগীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। পাব পিতৃৰ সহায়। অপ্ৰয়োজনীয় বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। ধৰ্মীয় কামত ব্যস্ততা থাকিব পাৰে। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব। পাৰিবাৰিক সমস্যাত অশান্তি পাব। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। বন্ধুৰ পৰা ধন লাভ কৰিব পাৰে। শৈক্ষিক কামত গুৰুত্ব দিয়ক।

বৃষ ৰাশি- মন অশান্ত হৈ থাকিব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। চাকৰিত বিষয়াসকলৰ লগত সমন্বয় বজাই ৰাখক। চাকৰিৰ ক্ষেত্ৰখনত পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। ভাল অৱস্থাত থাকিব লাগে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। চিকিৎসাৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। শিক্ষাৰ কামত বাধা আহিব পাৰে। শিশুৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। ভাতৃপ পৰা ব্যৱসায়ত সহায় লাভ কৰিব পাৰে।

মিথুন ৰাশি- আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হব। শিক্ষামূলক কামৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ যাব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। পত্নীৰ লগত বিবাদৰ পৰা আঁতৰি থাকক। বাহন সুখ লাভ কৰিব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। যান-বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব। এজন ৰাজনীতিবিদক লগ পাব পাৰে। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতিৰ উন্নতি হ’ব।

কৰ্কট ৰাশি- ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। শিল্প বা সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বাঢ়িব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। মানসিক শান্তি থাকিব। পৰিয়ালতো সুখ আৰু শান্তি থাকিব। বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি ধন উপাৰ্জনৰ মাধ্যম হ’ব পাৰে। আত্মবিশ্বাস প্ৰচুৰ হৈ থাকিব, কিন্তু কোনো অজ্ঞাত ভয়েও অশান্তি দিব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। লাভৰ সুযোগ থাকিব।

সিংহ ৰাশি- মন সুখী হব। আত্মবিশ্বাস ভৰপূৰ হ’ব। সুখ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। অভিভাৱকৰ সংগ পাব। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। কৰ্মৰ প্ৰতি উৎসাহৰ সৃষ্টি হ’ব। পাৰিবাৰিক সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব। কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। যান-বাহন ক্ৰয়ৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক।

কন্যা ৰাশি- অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হব। শৈক্ষিক কামৰ দ্বাৰা সুখকৰ ফলাফল পাব। বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। চাকৰিৰ কামৰ বোজা বাঢ়িব পাৰে। আয়ো বৃদ্ধি পাব। শাৰীৰিক সুখ বাঢ়িব। কৰ্মক্ষেত্ৰতো স্থান সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনাও আছে। মানসিক শান্তি থাকিব। তথাপিও নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। পৰিয়ালত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান থাকিব পাৰে। পঢ়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব।

তুলা ৰাশি- মনত অশান্তি পাব পাৰে। অপ্ৰয়োজনীয় খং আৰু বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। বন্ধুৰ সহায়ত কৰ্মসংস্থাপনৰ সুবিধা বিচাৰি পাব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। অভিভাৱকৰ সংগ পাব। ভাতৃ-ভগ্নীৰ পৰা ধন লাভৰ সম্ভাৱনা আছে। ব্যৱসায়িক অৱস্থা সন্তোষজনক হ’ব। কষ্টৰ অতিৰিক্ততা থাকিব।

বৃশ্চিক ৰাশি- বাক্যত মধুৰতা থাকিব। তাৰোপৰি বহুত আত্মবিশ্বাসৰ সৃষ্টি হ’ব। শিল্প বা সংগীতৰ প্ৰতি প্ৰৱণতা বাঢ়িব পাৰে। চাকৰিটোত বিষয়াৰ সহযোগিতা থাকিব, কিন্তু কিছু কাম বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। পৰিৱৰ্তনও সম্ভৱ। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। কাপোৰৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব পাৰে। অভিভাৱকৰ সংগ আৰু সহযোগিতা পাব।

ধনু ৰাশি– মনত শান্তি আৰু সুখ থাকিব। আত্মবিশ্বাস থাকিব। ব্যৱসায়ৰ পৰিৱৰ্তন হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। লাভৰ সুযোগ থাকিব। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। সুখ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত চাকৰিৰ সুযোগ পাব পাৰে। চাকৰি সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিয়ালৰ পৰাও আঁতৰি যাব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। ৰাজনীতিৰ ক্ষেত্ৰত সফলতা লাভ কৰিব।

মকৰ ৰাশি- অপ্ৰয়োজনীয় খং আৰু বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। কোনো ধৰ্মীয় স্থান ভ্ৰমণৰ পৰিকল্পনা পৰিয়ালৰ সৈতে কৰিব পাৰে। ব্যৱসায়ত লাভ বাঢ়িব। মনটো সুখী হ’ব। বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। ধৰ্মীয় সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। লিখা-মেলা আৰু বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা বাঢ়িব পাৰে। আয় বৃদ্ধি হ’ব। পৰিয়ালত সুখৰ পৰিৱেশ থাকিব।

কুম্ভ ৰাশি- আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। ক্ৰোধৰ অতিমাত্ৰা পৰিহাৰ কৰক। বন্ধুৰ সহায়ত আপুনি উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ মাধ্যম হ’ব পাৰে, কিন্তু খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। পাব পিতৃৰ সহায়। পঢ়াৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। শৈক্ষিক বা বৌদ্ধিক কামৰ বাবে যাত্ৰাত যাব পাৰে। অতিমাত্ৰা খং আৰু আবেগ পৰিহাৰ কৰক। পাব মাতৃৰ সংগ আৰু সহযোগিতা। কিছুমান পুৰণি বন্ধুৰ লগত পুনৰ যোগাযোগ কৰিব পাৰিব। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

মীন ৰাশি- আত্মবিশ্বাস থাকিব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। চাকৰিটোত পদোন্নতিৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। আয় বাঢ়িব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অধিক কঠোৰ পৰিশ্ৰম হ’ব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক বিতৰ্ক পৰিহাৰ কৰক। পাব পিতৃৰ সহায়। শিক্ষামূলক কামত সফলতা লাভ কৰিব। পৰিয়ালৰ অৱস্থা উন্নত হ’ব। পৰিয়ালৰ দায়িত্ব বাঢ়িব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনাও বৃদ্ধি পাইছে।

Related Articles

Back to top button