অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৫ নৱেম্বৰ, মঙলবাৰ

মেষ ৰাশি- কোনো অজ্ঞাত ভয়ত অশান্তি পাব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত বিষয়াসকলৰ সহায় পাব, কিন্তু কামৰ ক্ষেত্ৰখনত পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। শিশুৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বৌদ্ধিক কামত ব্যস্ততা বৃদ্ধি পাব পাৰে। ভাই-ভনীৰ সহায়ত ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। লাভৰ সুযোগ থাকিব। আয় বাঢ়িব। সঞ্চিত ধন হ্ৰাস হ’ব পাৰে। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

বৃষ ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হব, কিন্তু মন বিচলিত হব পাৰে। শৈক্ষিক কামৰ উন্নতি হ’ব। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব। টকা পোৱা যাব। ধৈৰ্য্য বৃদ্ধি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰক। বস্তুগত সুখ বাঢ়িব। ভাই-ভনীৰ সংগ পাব পাৰে। কাপোৰৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। বন্ধু-বান্ধৱীৰ সহায়ত নতুন ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰিব পাৰিব। নিজৰ বাক্যৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখক।

মিথুন ৰাশি- মন অশান্ত হ’ব পাৰে। শিক্ষামূলক কামত অসুবিধা হ’ব পাৰে। সজাগ হওক। কৰ্মৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। ব্যৱসায় বৃদ্ধি হ’ব। টকাও লাভ কৰিব। আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি হব। মানসিক শান্তিৰ বাবে চেষ্টা কৰক। কৰ্মক্ষেত্ৰৰ অৱস্থা উন্নত হ’ব। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি ৰাপ বাঢ়িব পাৰে। ভাল খবৰ পোৱা যাব।

কৰ্কট ৰাশি- ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। লাভ বাঢ়িব। শৈক্ষিক কামে সুখকৰ ফলাফল পাব। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। ব্যৱসায়ৰ সম্প্ৰসাৰণ হ’ব। বন্ধুৰ পৰা সহায় ল’ব পাৰে। হঠাৎ আৰ্থিক লাভৰ সুযোগ বিচাৰি পোৱা যায়। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। মানসিক শান্তি থাকিব। শৈক্ষিক আৰু বৌদ্ধিক কামত সন্মান লাভ কৰিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক।

সিংহ ৰাশি– চাকৰিৰ কামৰ ক্ষেত্ৰখনৰ পৰিৱৰ্তন হ’ব পাৰে। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। মনত শান্তি আৰু সুখৰ অনুভৱ হ’ব। শৈক্ষিক কামত সফলতা লাভ কৰিব। বৌদ্ধিক কামত সন্মান আৰু প্ৰতিপত্তি থাকিব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত সমস্যা হ’ব। ব্যৱসায়িক পৰিস্থিতি সন্তোষজনক হ’ব। বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব লাগিব পাৰে।

কন্যা ৰাশি- মন সুখী হব। আপুনি শৈক্ষিক কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহী হ’ব। শৈক্ষিক আৰু বৌদ্ধিক কামত নিয়োজিততা বৃদ্ধি পাব। বৌদ্ধিক কাম-কাজো আয়ৰ উৎস হ’ব পাৰে। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। নিজৰ আৱেগ নিয়ন্ত্ৰণত ৰাখক। শৈক্ষিক আৰু গৱেষণামূলক কামৰ সুখদায়ক ফলাফল পোৱা যাব। যান-বাহনৰ ৰক্ষণাবেক্ষণৰ খৰচ বৃদ্ধি পাব। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। অত্যধিক খং পৰিহাৰ কৰক। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। প্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব।

তুলা ৰাশি– মানসিক শান্তি বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। ব্যৱসায়ত পৰিৱৰ্তনৰ সুযোগ থাকিব পাৰে। পৰিৱৰ্তন লাভজনক হ’ব। লাভ বাঢ়িব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব। চাকৰিৰ স্থান সলনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। কথাত মধুৰতা থাকিব। পত্নীৰ লগত মতাদৰ্শগত মতানৈক্য হ’ব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত উপাৰ্জনৰ উৎস গঢ় লৈ উঠিব পাৰে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আত্মবিশ্বাস পূৰ্ণ হ’ব, কিন্তু ধৈৰ্য্য কমি যাব পাৰে। চাকৰিৰ পৰিসৰ বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। পিতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা হ’ব, কিন্তু আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হৈ থাকিব। লেখা আৰু বৌদ্ধিক ৰচনাৰ পৰা ধন পোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। মনত শান্তি আৰু সুখৰ অনুভৱ হ’ব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। পাৰিবাৰিক জীৱন সুখী হ’ব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অসুবিধা হব পাৰে।

ধনু ৰাশি- মন অশান্ত হৈ থাকিব। আপোনাৰ আৰু আপোনাৰ পৰিয়ালৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আয় হ্ৰাস আৰু অধিক ব্যয় হ’ব পাৰে। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। বন্ধুৰ সহায়ত উপাৰ্জনৰ উৎস সৃষ্টি কৰিব পাৰে। গৃহ সজ্জাৰ ওপৰত খৰচ বৃদ্ধি পাব পাৰে। কাপোৰ উপহাৰ হিচাপে গ্ৰহণ কৰিব পাৰে। সুস্বাদু খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। দীৰ্ঘদিন ধৰি স্থবিৰ হৈ থকা কামবোৰ সম্পূৰ্ণ হ’ব। ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে।

মকৰ ৰাশি- পাৰিবাৰিক জীৱন সুখৰ হ’ব। ব্যৱসায়ত সন্তোষজনক ফলাফল পাব। লাভ বাঢ়িব। পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। চাকৰিত বিষয়াসকলৰ লগত আচৰণ সঠিকভাৱে ৰাখক। যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব বিচাৰি পাব পাৰে। মনত হতাশা আৰু অসন্তুষ্টিৰ অনুভূতি আহিব। খৰচৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণত ভাই-ভনীৰ সহযোগিতা থাকিব।

ধনু ৰাশি- পৰিয়ালৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সচেতন হওক। আয় হ্ৰাস পাব। সমান্তৰালভাৱে অধিক ব্যয়ে আৰ্থিক সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। বন্ধুৰ সহায়ত উপাৰ্জনৰ উৎস সৃষ্টি কৰিব পাৰি। প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত সফলতা লাভ কৰিব পাৰিব। হঠাৎ ধন লাভ কৰিব পাৰে। মাতৃৰ পৰা সহযোগিতা লাভ কৰিব। ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰিব পাৰে। স্তব্ধ হৈ থকা কাম সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব।

কুম্ভ ৰাশি- আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। পৰিয়ালৰ সমৰ্থন পাব। চাকৰিটোত বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা থাকিব। প্ৰগতিৰ পথ প্ৰশস্ত হ’ব। আয় বাঢ়িব। পৰিয়ালৰ সৈতে ভ্ৰমণ কাৰ্যসূচী বনাব পাৰে। অপৰিকল্পিত খৰচ বৃদ্ধি পাব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। বাক্যত কঠোৰতাৰ প্ৰভাৱ পৰিব। বাহনৰ আনন্দ বাঢ়িব। বন্ধুৰ সমৰ্থন পাব।

মীন ৰাশি- বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। যিকোনো স্থবিৰ হৈ থকা ধন লাভ কৰিব পাৰিব। শৈক্ষিক আৰু বৌদ্ধিক কামৰ পৰা সন্মান লাভ কৰিব পাৰে। ধৈৰ্য্য বজাই ৰাখিবলৈ চেষ্টা কৰক। পৰিয়ালত হ’ব ধৰ্মীয় অনুষ্ঠান। মিঠা খাদ্যৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব পাৰে। ধৰ্মৰ প্ৰতি ভক্তি থাকিব। চাকৰিটোত অগ্ৰগতিৰ সম্ভাৱনা আছে। আয় বাঢ়িব, কিন্তু খৰচো বাঢ়িব। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব।

Related Articles

Back to top button