অসমীয়াৰাশিফল

চাওক আপোনাৰ দৈনিক ৰাশিফল

দৈনিক ৰাশিফলঃ ১৬ নৱেম্বৰ, বুধবাৰ

মেষ ৰাশি- কথা-বতৰাত ভাৰসাম্য ৰক্ষা কৰক। মনটোও অলপ বিচলিত হ’ব পাৰে। আপোনাৰ পত্নীৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। খৰচ বেছি হ’ব। অভিভাৱকৰ সমৰ্থন পাব। মাতৃৰ স্বাস্থ্যজনিত বিকাৰ হ’ব পাৰে। কৰ্মৰ বাবে ভ্ৰমণ কৰিবলগীয়া হ’ব পাৰে। পাব বিষয়াসকলৰ সহযোগিতা। পাৰিবাৰিক সমস্যাই আপোনাক আমনি কৰিব পাৰে। ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণ হ’ব পাৰে। কষ্টৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। শিশুৰ সুখ বাঢ়িব।

বৃষ ৰাশি- মনৰ উত্থান-পতন হব। খং পৰিহাৰ কৰক। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। বৌদ্ধিক কামত সন্মান লাভ কৰিব পাৰে। খঙৰ মুহূৰ্ত আৰু সন্তুষ্টিৰ মুহূৰ্ত থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত উন্নতি হ’ব। শৈক্ষিক কামত গুৰুত্ব দিয়ক। পুৰণি বন্ধুক লগ পাব পাৰে। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। ভাতৃ-ভগ্নীৰ সমৰ্থন পাব। আয় বৃদ্ধিৰ উৎস বিকশিত হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

মিথুন ৰাশি- বাক্যত মধুৰতা থাকিব, কিন্তু আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱ হ’ব। শিক্ষামূলক কামৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ যাব পাৰে। শাসকীয় প্ৰশাসনৰ পৰা দিয়া হ’ব সহায়। মন শান্ত হৈ থাকিব। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক বিতৰ্ক এৰাই চলিবলৈ চেষ্টা কৰক। আত্মনিয়ন্ত্ৰিত হওক। খং আৰু আবেগৰ অতিৰিক্ততা থাকিব। মাতৃৰ লগত মতাদৰ্শগত পাৰ্থক্য থাকিব পাৰে। স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি সাৱধান হওক।

কৰ্কট ৰাশি- আত্মবিশ্বাসেৰে ভৰা হ’ব। ধৰ্মৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধা থাকিব। ব্যৱসায়ত সুখদায়ক ফল পোৱা যাব। লাভ বাঢ়িব। পৰিশ্ৰম অধিক হ’ব৷ নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। মনটো বিচলিত হ’ব পাৰে। কৰ্মক্ষেত্ৰত ব্যস্ততা বৃদ্ধি পাব। কঠোৰ পৰিশ্ৰম বেছি হ’ব। ল’ৰা-ছোৱালীৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। ধৈৰ্য্য কমি যাব। কৰ্মক্ষেত্ৰত অনুকূল পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ব। ভাই-ভনীৰ সংগ পাব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

সিংহ ৰাশি- মন অশান্ত হৈ থাকিব। আত্মবিশ্বাসৰ অভাৱো হ’ব। ব্যৱসায়ৰ বাবে বিদেশ ভ্ৰমণলৈ যাব পাৰে। যাত্ৰাটো লাভজনক হ’ব যদিও কিছু অসুবিধা হ’ব পাৰে। কামৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বৃদ্ধি পাব। লাভ বাঢ়িব। নিজৰ স্বাস্থ্যৰ যত্ন লওক। আশা আৰু হতাশাৰ মিশ্ৰিত অনুভূতি মনত থাকিব। সন্তানৰ পৰা ভাল খবৰ পাব পাৰে। ধৰ্মীয় সাহিত্য অধ্যয়নৰ প্ৰতি আগ্ৰহ বাঢ়িব। শৈক্ষিক কামত সফলতা লাভ কৰিব।

কন্যা ৰাশি- কথা-বতৰাত সংযত হওক। বৈবাহিক সুখ বাঢ়িব। পৰিয়ালত সুখ আৰু শান্তি থাকিব। ব্যৱসায়ত সন্তোষজনক ফলাফল পাব। টকাৰ লাভ বাঢ়িব। ক্ষণিকৰ খং আৰু ক্ষণিকৰ বাবে সন্তুষ্টিৰ মনৰ অৱস্থা আহিব। পৰিয়ালত পাৰস্পৰিক বিতৰ্কৰ পৰিস্থিতিৰ পৰা আঁতৰি থাকিবলৈ চেষ্টা কৰক। আত্মবিশ্বাস বাঢ়িব। আপোনাৰ ইচ্ছাৰ বিৰুদ্ধে চাকৰিটোত যিকোনো অতিৰিক্ত দায়িত্ব ল’ব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

তুলা ৰাশি- পূৰ্ব নিৰ্ধাৰিত কোনো কাম আজি সময়মতে সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰিব। যাৰ ফলত আজি আপুনি মানসিকভাৱেও প্ৰশান্তি অনুভৱ কৰিব। কলা-সাহিত্যৰ সৈতে জড়িত সকলে আজি নিজৰ কৰ্মৰাজিৰে সুনাম অৰ্জন কৰিব পাৰে। ঘৰত মাংগলিক কাৰ্য সম্পন্ন হ’ব পাৰে। আনৰ বিষয়ত আজি হস্তক্ষেপ কৰাৰ পৰা আঁতৰি থাকক। ব্যৱসায়ত লাভৰ যোগ আছে।

বৃশ্চিক ৰাশি- আইনী বিষয়ত সফলতা লাভ কৰিব পাৰে। পৰিয়ালকো সময় দিবলৈ চেষ্টা কৰক। বিত্তীয় দিশত কিছু সমস্যাৰ সৃষ্টি হব পাৰে। নতুন ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰাৰ পূৰ্বে জ্যেষ্ঠজনৰ পৰামৰ্শ লোৱাটো আজি আপোনাৰ বাবে নিতান্তই জৰুৰী। মাৰ্জিত হৈ আজি সকলোৰে সৈতে কথা পাতক। আপোনাৰ বন্ধু আজি আপোনাৰ আচৰণত ক্ষুণ্ণ হ’ব পাৰে। দাম্পত্য জীৱনতো আজি তিক্ততা আহিব পাৰে।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

ধনু ৰাশি- আজি এটা ভাল খবৰ লাভ কৰিব পাৰে। মন প্ৰফুল্লিত হৈ থাকিব। কৰ্মক্ষেত্ৰত সহকৰ্মী সকলৰ পৰা সহযোগিতা লাভ কৰিব। বিত্তীয় দিশ উন্নত হ’ব। অৱশ্যে ঘৰুৱা ব্যয় আজি পূৰ্বৰ তুলনাত কিছু বৃদ্ধি পাব পাৰে। বাহন যাত্ৰা কৰাৰ সময়ত সাৱধান হওক। পাৰিলে বাহিৰত খাদ্য গ্ৰহণৰ পৰা আজি বিৰত থাকক। ব্যৱসায়ত লাভৰ সুযোগ থাকিব।

মকৰ ৰাশি- অলাগতিয়াল কথাত গুৰুত্ব দিলে আজি আপুনি মানসিকভাৱে অসুস্থ অনুভৱ কৰিব পাৰে। পুৰণি ৰোগেও আজি নতুনকৈ উক দিব পাৰে। পৰিয়ালৰ সমৰ্থনত আজি পাৰিবাৰিক ব্যৱসায় সম্প্ৰসাৰণৰ চেষ্টা কৰিব পাৰে। দাম্পত্য জীৱনত সুখ থাকিব। ৰাজনীতিৰ সৈতে জড়িত সকলৰ আজি প্ৰভাৱ বৃদ্ধি পাব। আৰ্থিকভাৱে আজি আপুনি সৱল হ’ব।

লগতে চাওকঃ আপোনাৰ সাপ্তাহিক ৰাশিফল

কুম্ভ ৰাশি- গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত সাৱধান হওক। অভিভাৱকৰ স্বাস্থ্যৰ প্ৰতি যত্ন লওক। জ্যেষ্ঠ বিষয়াৰ সহায় লাভ কৰিব। আজি ব্যৱসায়ত বুদ্ধিমত্তাৰে বিনিয়োগ কৰক, অন্যথা লোকচনাৰ পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে। হঠাৎ এজন পুৰণি বন্ধুৰ সৈতে আজি আপোনাৰ সাক্ষাৎ হ’ব পাৰে। মাতৃৰ স্বাস্থ্যৰ যতন লওক। দাম্পত্য জীৱনত সুখ থাকিব।

মীন ৰাশি- আজি আপোনাৰ বাবে অনুকূল দিন হ’ব। চাকৰিত প্ৰমোচন পাব পাৰে। ভ্ৰমণ লাভজনক বুলি প্ৰমাণিত হ’ব। কথা কওঁতে শালীনতা বৰ্তাই ৰাখক। আপোনাৰ কথাই যাতে কাৰো মনত আঘাত নিদিয়ে তাৰ প্ৰতি সতৰ্ক হওক। হঠাৎ হাতলৈ ধন আহিব পাৰে। কিন্তু ব্যয়ৰ ক্ষেত্ৰত কিছু সাৱধান হওঁক। মাতৃৰ পৰা সহযোগিতা লাভ কৰিব পাৰিব।

Related Articles

Back to top button